Ingredients
Enriched Bleached Wheat Flour (Bleached Flour, Malted Barley Flour, Niacin, Reduced Iron, Thiamin Mononitrate, Riboflavin, Folic Acid), Water, Vegetable Oil (Contains one or more of the following Oils: Cottonseed Oil, Palm Oil, Soybean Oil), Sugar, High Fructose Corn Syrup, Glycerin, Corn Syrup, Apples, contains 2% or less of the following: Modified Cornstarch, Dextrose, Apple Powder, Salt, Preservatives (Potassium Sorbate, Sodium Propionate, Sodium Benzoate, Sulfur Dioxide), Sodium Alginate, Sodium Citrate, Adipic Acid, Natural & Artificial Flavor, Spices, Leavening (Baking Soda, Sodium Aluminum Phosphate), Dicalcium Phosphate, Xanthan Gum, Nonfat Milk, Soy Flour, Eggs.
Claims
- Pescatarian
- Kosher
420 Calories Per Serving*
| Total Fat | 17 GRM |
| Saturated Fat | 9 GRM |
| Polyunsaturated Fat | 1.5 g |
| Monounsaturated Fat | 6 g |
| Cholesterol | 0 MGM |
| Sodium | 490 MGM |
| Total Carbohydrate | 66 GRM |
| Dietary Fiber | 1 GRM |
| Sugars | 31 GRM |
| Protein | 3 GRM |
| Vitamin A | 0 % |
| Vitamin C | 0 % |
| Calcium | 0 % |
| Iron | 10 % |
Ingredients
Enriched Bleached Wheat Flour (Bleached Flour, Malted Barley Flour, Niacin, Reduced Iron, Thiamin Mononitrate, Riboflavin, Folic Acid), Water, Vegetable Oil (Contains one or more of the following Oils: Cottonseed Oil, Palm Oil, Soybean Oil), Sugar, High Fructose Corn Syrup, Glycerin, Corn Syrup, Apples, contains 2% or less of the following: Modified Cornstarch, Dextrose, Apple Powder, Salt, Preservatives (Potassium Sorbate, Sodium Propionate, Sodium Benzoate, Sulfur Dioxide), Sodium Alginate, Sodium Citrate, Adipic Acid, Natural & Artificial Flavor, Spices, Leavening (Baking Soda, Sodium Aluminum Phosphate), Dicalcium Phosphate, Xanthan Gum, Nonfat Milk, Soy Flour, Eggs.
Claims
- Pescatarian
- Kosher
420 Calories Per Serving*
| Total Fat | 17 GRM |
| Saturated Fat | 9 GRM |
| Polyunsaturated Fat | 1.5 g |
| Monounsaturated Fat | 6 g |
| Cholesterol | 0 MGM |
| Sodium | 490 MGM |
| Total Carbohydrate | 66 GRM |
| Dietary Fiber | 1 GRM |
| Sugars | 31 GRM |
| Protein | 3 GRM |
| Vitamin A | 0 % |
| Vitamin C | 0 % |
| Calcium | 0 % |
| Iron | 10 % |