Ingredients
Organic Thai Red Rice Organic Thai White Rice Organic Tapioca Starch Water
Claims
- Low Fat
- Gluten Free
- Organic
- Vegan
- Vegetarian
- Non GMO
- No Artificial Colors
- No Artificial Flavors
- No Artificial Preservatives
- Vital Clean
- Unsweetened
- Ancient Grains
- Whole Grains
- Plant Based
- FODMAP
- Pescatarian
210 Calories Per Serving*
| Total Fat | 1 g |
| Saturated Fat | 0 g |
| Cholesterol | 0 mg |
| Sodium | 0 mg |
| Total Carbohydrate | 46 g |
| Dietary Fiber | -1 g |
| Sugars | 0 g |
| Protein | 4 g |
| Vitamin A | 0 % |
| Vitamin C | 0 % |
| Calcium | 0 % |
| Iron | 2 % |
Certified Organic
Explore Cuisine
Explore Cuisine Asian Selection Noodles, Pad Thai, Organic, Red Rice - 8 Ounces
Net Wt 0.63 lb
Sorry, this item is not available in your area.
Let's see if this item is available in your area..
Ingredients
Organic Thai Red Rice Organic Thai White Rice Organic Tapioca Starch Water
Claims
- Low Fat
- Gluten Free
- Organic
- Vegan
- Vegetarian
- Non GMO
- No Artificial Colors
- No Artificial Flavors
- No Artificial Preservatives
- Vital Clean
- Unsweetened
- Ancient Grains
- Whole Grains
- Plant Based
- FODMAP
- Pescatarian
210 Calories Per Serving*
| Total Fat | 1 g |
| Saturated Fat | 0 g |
| Cholesterol | 0 mg |
| Sodium | 0 mg |
| Total Carbohydrate | 46 g |
| Dietary Fiber | -1 g |
| Sugars | 0 g |
| Protein | 4 g |
| Vitamin A | 0 % |
| Vitamin C | 0 % |
| Calcium | 0 % |
| Iron | 2 % |