Ingredients
Strained Yogurt (Grade A Pasteurized Skimmed Milk and Cream, Cultures), Strawberries, Chicory Root Fiber, Natural Flavor, Fruit Pectin, Elderberry Juice Concentrate (for Color).
Claims
- Gluten Free
- Vegetarian
- Non GMO
- No Artificial Colors
- No Artificial Flavors
- No Artificial Preservatives
- Vital Clean
- Unsweetened
- Prebiotics
- Probiotics
- Pescatarian
110 Calories Per Serving*
| Total Fat | 2.5 g |
| Saturated Fat | 1.5 g |
| Cholesterol | 15 mg |
| Sodium | 45 mg |
| Total Carbohydrate | 10 g |
| Dietary Fiber | 2 g |
| Protein | 13 g |
| Calcium | 10 % |
| Iron | 0 % |
Fage
Fage TruBlend Yogurt, Greek, Lowfat, Strawberry - 5.3 Ounces
Net Wt 0.4 lb
Sorry, this item is not available in your area.
Let's see if this item is available in your area..
Ingredients
Strained Yogurt (Grade A Pasteurized Skimmed Milk and Cream, Cultures), Strawberries, Chicory Root Fiber, Natural Flavor, Fruit Pectin, Elderberry Juice Concentrate (for Color).
Claims
- Gluten Free
- Vegetarian
- Non GMO
- No Artificial Colors
- No Artificial Flavors
- No Artificial Preservatives
- Vital Clean
- Unsweetened
- Prebiotics
- Probiotics
- Pescatarian
110 Calories Per Serving*
| Total Fat | 2.5 g |
| Saturated Fat | 1.5 g |
| Cholesterol | 15 mg |
| Sodium | 45 mg |
| Total Carbohydrate | 10 g |
| Dietary Fiber | 2 g |
| Protein | 13 g |
| Calcium | 10 % |
| Iron | 0 % |