Ingredients
Noodle Ingredients: Wheat Flour, Palm Oil, Salt, Soy Sauce. Seasoning Ingredients: Palm Oil, Sugar, Salt, Pepper Powder, Chili Powder, Citric Acid. Flavor Enhancer: Monosodium, Mononatriumglutamat, Shrimp Powder, Fish Powder (Saurida Undosquamis [Richardson]), Squid Powder, Line Oil. Freeze-Dried Ingredients: Dried Carrot, Dried Crab Stick.
Claims
- No Artificial Colors
- No Artificial Flavors
- No Artificial Preservatives
- Vital Clean
- Unsweetened
- Pescatarian
270 Calories Per Serving*
| Total Fat | 11 g |
| Saturated Fat | 16 g |
| Cholesterol | -5 mg |
| Sodium | 1810 mg |
| Total Carbohydrate | 38 g |
| Dietary Fiber | 11 g |
| Sugars | 10 g |
| Protein | 14 g |
| Vitamin A | 10 % |
| Vitamin C | 10 % |
| Calcium | 12 % |
| Iron | 16 % |
Fashion Food
Fashion Food Instant Noodles, Tom-Yum, Seafood - 2.3 Ounces
Sorry, this item is not available in your area.
Let's see if this item is available in your area..
Ingredients
Noodle Ingredients: Wheat Flour, Palm Oil, Salt, Soy Sauce. Seasoning Ingredients: Palm Oil, Sugar, Salt, Pepper Powder, Chili Powder, Citric Acid. Flavor Enhancer: Monosodium, Mononatriumglutamat, Shrimp Powder, Fish Powder (Saurida Undosquamis [Richardson]), Squid Powder, Line Oil. Freeze-Dried Ingredients: Dried Carrot, Dried Crab Stick.
Claims
- No Artificial Colors
- No Artificial Flavors
- No Artificial Preservatives
- Vital Clean
- Unsweetened
- Pescatarian
270 Calories Per Serving*
| Total Fat | 11 g |
| Saturated Fat | 16 g |
| Cholesterol | -5 mg |
| Sodium | 1810 mg |
| Total Carbohydrate | 38 g |
| Dietary Fiber | 11 g |
| Sugars | 10 g |
| Protein | 14 g |
| Vitamin A | 10 % |
| Vitamin C | 10 % |
| Calcium | 12 % |
| Iron | 16 % |