Ingredients
Chicken Broth, Carrots, Cooked All White Chicken Meat, Celery, Enriched Pasta (Durum Wheat Flour, Water, Egg White, Whole Egg, Niacin, Ferrous Sulfate (Iron), Thiamine Mononitrate, Riboflavin, Folic Acid), Contains Less than 2% of the Following Ingredients: Modified Food Starch, Salt, Monosodium Glutamate, Chicken Fat, Hydrolyzed Corn Protein, Chicken Flavoring (Yeast Extract, Salt), Natural Flavor, Ascorbic Acid, Parsley Flakes, Dehydrated Chives, Garlic Powder, Onion Powder, Beta Carotene (for Color), Spice Extract.
Claims
- No Artificial Colors
- No Artificial Flavors
- No Artificial Preservatives
- Vital Clean
- Unsweetened
90 Calories Per Serving*
| Total Fat | 1 g |
| Saturated Fat | 0 g |
| Cholesterol | 25 mg |
| Sodium | 980 mg |
| Total Carbohydrate | 10 g |
| Dietary Fiber | -1 g |
| Sugars | 0 g |
| Protein | 9 g |
| Vitamin A | 40 % |
| Vitamin C | 70 % |
| Calcium | 4 % |
| Iron | 6 % |
Food Club Soup, Ready to Serve, Chicken Noodle - 19 Ounces
Ingredients
Chicken Broth, Carrots, Cooked All White Chicken Meat, Celery, Enriched Pasta (Durum Wheat Flour, Water, Egg White, Whole Egg, Niacin, Ferrous Sulfate (Iron), Thiamine Mononitrate, Riboflavin, Folic Acid), Contains Less than 2% of the Following Ingredients: Modified Food Starch, Salt, Monosodium Glutamate, Chicken Fat, Hydrolyzed Corn Protein, Chicken Flavoring (Yeast Extract, Salt), Natural Flavor, Ascorbic Acid, Parsley Flakes, Dehydrated Chives, Garlic Powder, Onion Powder, Beta Carotene (for Color), Spice Extract.
Claims
- No Artificial Colors
- No Artificial Flavors
- No Artificial Preservatives
- Vital Clean
- Unsweetened
90 Calories Per Serving*
| Total Fat | 1 g |
| Saturated Fat | 0 g |
| Cholesterol | 25 mg |
| Sodium | 980 mg |
| Total Carbohydrate | 10 g |
| Dietary Fiber | -1 g |
| Sugars | 0 g |
| Protein | 9 g |
| Vitamin A | 40 % |
| Vitamin C | 70 % |
| Calcium | 4 % |
| Iron | 6 % |