Claims
- Low Sodium
- Gluten Free
- Vegan
- Non GMO
- No Artificial Colors
- No Artificial Flavors
- No Artificial Preservatives
- Vital Clean
- Ancient Grains
- FODMAP
- Pescatarian
- Kosher
150 Calories Per Serving*
| Total Fat | 7 GRM |
| Saturated Fat | 0.5 GRM |
| Polyunsaturated Fat | 2 g |
| Monounsaturated Fat | 4 g |
| Cholesterol | 0 MGM |
| Sodium | 75 MGM |
| Total Carbohydrate | 18 GRM |
| Dietary Fiber | 3 GRM |
| Sugars | 0 GRM |
| Protein | 2 GRM |
| Vitamin A | 0 % |
| Vitamin C | 0 % |
| Calcium | 2 % |
| Iron | 4 % |
Food Should Taste Good
Food Should Taste Good Tortilla Chips, Multigrain - 5.5 Ounces
Net Wt 5.5 oz
Sorry, this item is not available in your area.
Let's see if this item is available in your area..
Claims
- Low Sodium
- Gluten Free
- Vegan
- Non GMO
- No Artificial Colors
- No Artificial Flavors
- No Artificial Preservatives
- Vital Clean
- Ancient Grains
- FODMAP
- Pescatarian
- Kosher
150 Calories Per Serving*
| Total Fat | 7 GRM |
| Saturated Fat | 0.5 GRM |
| Polyunsaturated Fat | 2 g |
| Monounsaturated Fat | 4 g |
| Cholesterol | 0 MGM |
| Sodium | 75 MGM |
| Total Carbohydrate | 18 GRM |
| Dietary Fiber | 3 GRM |
| Sugars | 0 GRM |
| Protein | 2 GRM |
| Vitamin A | 0 % |
| Vitamin C | 0 % |
| Calcium | 2 % |
| Iron | 4 % |