Ingredients
Enriched Unbleached Wheat Flour (Wheat Flour, Malted Barley Flour, Niacin, Reduced Iron, Thiamin Mononitrate, Riboflavin and Folic Acid), Water, Sugar, Yeast, Vegetable Oil (Canola and/or Soy), Contains 2% or Less of Each of the Following: Vital Wheat Gluten, Salt, Xanthan Gum, Yeast Nutrient (Ammonium Sulfate), Dough Conditioners (Sodium Stearoyl Lactylate, Ascorbic Acid, Monocalcium Phosphate), Calcium Sulfate, Enzymes, Calcium Propionate (Mold Inhibitor), Yellow Corn Flour, Turmeric and Annatto (Which Impart Color), Onion, Poppy Seeds.
Claims
- No Artificial Colors
- No Artificial Flavors
- Only Naturally Sweetened
200 Calories Per Serving*
| Total Fat | 2.5 GRM |
| Saturated Fat | 0 GRM |
| Polyunsaturated Fat | 1.5 g |
| Monounsaturated Fat | 0.5 g |
| Cholesterol | 0 MGM |
| Sodium | 330 MGM |
| Total Carbohydrate | 38 GRM |
| Dietary Fiber | 1 GRM |
| Sugars | 6 GRM |
| Protein | 7 GRM |
| Vitamin A | 0 % |
| Vitamin C | 0 % |
| Calcium | 2 % |
| Iron | 10 % |
Franz Franz BBQ Onion Hamburger Buns - 8 Buns
Ingredients
Enriched Unbleached Wheat Flour (Wheat Flour, Malted Barley Flour, Niacin, Reduced Iron, Thiamin Mononitrate, Riboflavin and Folic Acid), Water, Sugar, Yeast, Vegetable Oil (Canola and/or Soy), Contains 2% or Less of Each of the Following: Vital Wheat Gluten, Salt, Xanthan Gum, Yeast Nutrient (Ammonium Sulfate), Dough Conditioners (Sodium Stearoyl Lactylate, Ascorbic Acid, Monocalcium Phosphate), Calcium Sulfate, Enzymes, Calcium Propionate (Mold Inhibitor), Yellow Corn Flour, Turmeric and Annatto (Which Impart Color), Onion, Poppy Seeds.
Claims
- No Artificial Colors
- No Artificial Flavors
- Only Naturally Sweetened
200 Calories Per Serving*
| Total Fat | 2.5 GRM |
| Saturated Fat | 0 GRM |
| Polyunsaturated Fat | 1.5 g |
| Monounsaturated Fat | 0.5 g |
| Cholesterol | 0 MGM |
| Sodium | 330 MGM |
| Total Carbohydrate | 38 GRM |
| Dietary Fiber | 1 GRM |
| Sugars | 6 GRM |
| Protein | 7 GRM |
| Vitamin A | 0 % |
| Vitamin C | 0 % |
| Calcium | 2 % |
| Iron | 10 % |