Ingredients
Black Raspberry Ice Cream Ingredients: Milk, Cream, Skim Milk Solids, Sugar, Black Raspberry Puree (High Fructose Corn Syrup, Sugar, Black Raspberry Puree, Water, Natural Flavor, Modified Food Starch, Citric Acid), Corn Syrup, High Fructose Corn Syrup, Whey, Beet Juice (Color), Mono and Diglycerides, Guar Gum, Cellulose Gum, Carrageenan, Citric Acid, Blue #1. Chocolate Flavored Coating Ingredients: Coconut Oil, Sugar, Chocolate Liquor, Cocoa, Milk Powder, Soy Lecithin, Vanilla Extract.
160 Calories Per Serving*
| Total Fat | 11 g |
| Saturated Fat | 8 g |
| Cholesterol | 15 mg |
| Sodium | 35 mg |
| Total Carbohydrate | 15 g |
| Dietary Fiber | -1 g |
| Sugars | 13 g |
| Protein | 2 g |
| Vitamin A | 2 % |
| Vitamin C | 0 % |
| Calcium | 4 % |
| Iron | 0 % |
Friendlys Ice Cream Bar, Signature Black Raspberry - 6 Each
Ingredients
Black Raspberry Ice Cream Ingredients: Milk, Cream, Skim Milk Solids, Sugar, Black Raspberry Puree (High Fructose Corn Syrup, Sugar, Black Raspberry Puree, Water, Natural Flavor, Modified Food Starch, Citric Acid), Corn Syrup, High Fructose Corn Syrup, Whey, Beet Juice (Color), Mono and Diglycerides, Guar Gum, Cellulose Gum, Carrageenan, Citric Acid, Blue #1. Chocolate Flavored Coating Ingredients: Coconut Oil, Sugar, Chocolate Liquor, Cocoa, Milk Powder, Soy Lecithin, Vanilla Extract.
160 Calories Per Serving*
| Total Fat | 11 g |
| Saturated Fat | 8 g |
| Cholesterol | 15 mg |
| Sodium | 35 mg |
| Total Carbohydrate | 15 g |
| Dietary Fiber | -1 g |
| Sugars | 13 g |
| Protein | 2 g |
| Vitamin A | 2 % |
| Vitamin C | 0 % |
| Calcium | 4 % |
| Iron | 0 % |