Ingredients
Milk, Cream, Skim Milk, Sugar, Corn Syrup, Mango Puree, Whey Protein Concentrate, Whey, Annatto and Turmeric Extract (Color), Guar Gum, Natural Flavor, Beet Juice (Color), Mono and Diglycerides, Xanthan Gum, Carrageenan.
Claims
- No Artificial Colors
- No Artificial Flavors
- No Artificial Preservatives
- Vital Clean
- Only Naturally Sweetened
130 Calories Per Serving*
| Total Fat | 7 g |
| Saturated Fat | 4 g |
| Cholesterol | 25 mg |
| Sodium | 40 mg |
| Total Carbohydrate | 16 g |
| Dietary Fiber | 0 g |
| Protein | 2 g |
| Vitamin A | 6 % |
| Vitamin C | 2 % |
| Calcium | 6 % |
| Iron | 0 % |
Friendly's
Friendly's Premium Ice Cream Mango - 48 Ounces
Net Wt 0.0 LB
Sorry, this item is not available in your area.
Let's see if this item is available in your area..
Ingredients
Milk, Cream, Skim Milk, Sugar, Corn Syrup, Mango Puree, Whey Protein Concentrate, Whey, Annatto and Turmeric Extract (Color), Guar Gum, Natural Flavor, Beet Juice (Color), Mono and Diglycerides, Xanthan Gum, Carrageenan.
Claims
- No Artificial Colors
- No Artificial Flavors
- No Artificial Preservatives
- Vital Clean
- Only Naturally Sweetened
130 Calories Per Serving*
| Total Fat | 7 g |
| Saturated Fat | 4 g |
| Cholesterol | 25 mg |
| Sodium | 40 mg |
| Total Carbohydrate | 16 g |
| Dietary Fiber | 0 g |
| Protein | 2 g |
| Vitamin A | 6 % |
| Vitamin C | 2 % |
| Calcium | 6 % |
| Iron | 0 % |