Ingredients
Wheat Flour, Sugar, Whole Eggs, Soybean Oil, Corn Starch, Corn Syrup, Honey, Caramel Color, Cloves, Strawberries, Pectin, Cinnamon Powder, Citric Acid, Artificial Flavors, Preservatives (Sodium Benzoate, Sorbic Acid, and Potassium Benzoate) and Stabilizers (Mono & Diglycerides Of Fatty Acids, Sorbitan Monostearate, Xanthan Gum).
Claims
- No Artificial Colors
- Only Naturally Sweetened
190 Calories Per Serving*
| Total Fat | 8 g |
| Saturated Fat | 2 g |
| Cholesterol | 35 mg |
| Sodium | 40 mg |
| Total Carbohydrate | 26 g |
| Dietary Fiber | 0 g |
| Sugars | 18 g |
| Protein | 2 g |
| Vitamin A | 0 % |
| Vitamin C | 0 % |
| Calcium | 0 % |
| Iron | 0 % |
Gefen
Gefen Homestyle Honey Cake - 16 Ounces
Net Wt 1.07 LB
Sorry, this item is not available in your area.
Let's see if this item is available in your area..
Ingredients
Wheat Flour, Sugar, Whole Eggs, Soybean Oil, Corn Starch, Corn Syrup, Honey, Caramel Color, Cloves, Strawberries, Pectin, Cinnamon Powder, Citric Acid, Artificial Flavors, Preservatives (Sodium Benzoate, Sorbic Acid, and Potassium Benzoate) and Stabilizers (Mono & Diglycerides Of Fatty Acids, Sorbitan Monostearate, Xanthan Gum).
Claims
- No Artificial Colors
- Only Naturally Sweetened
190 Calories Per Serving*
| Total Fat | 8 g |
| Saturated Fat | 2 g |
| Cholesterol | 35 mg |
| Sodium | 40 mg |
| Total Carbohydrate | 26 g |
| Dietary Fiber | 0 g |
| Sugars | 18 g |
| Protein | 2 g |
| Vitamin A | 0 % |
| Vitamin C | 0 % |
| Calcium | 0 % |
| Iron | 0 % |