Ingredients
Cream, Sugar, Corn Syrup, Nonfat Dried Milk, Dextrose, Lecithin, Guar Gum, Xanthan Gum, Carrageenan, Vanilla, Annatto.
Claims
- Vegetarian
- No Artificial Colors
- No Artificial Flavors
- No Artificial Preservatives
- Vital Clean
- Only Naturally Sweetened
- Pescatarian
160 Calories Per Serving*
| Total Fat | 10 g |
| Saturated Fat | 6 g |
| Cholesterol | 40 mg |
| Sodium | 70 mg |
| Total Carbohydrate | 17 g |
| Dietary Fiber | 0 g |
| Sugars | 16 g |
| Protein | 2 g |
| Vitamin A | 8 % |
| Vitamin C | 0 % |
| Calcium | 8 % |
| Iron | 0 % |
Gifford's
Giffords's Famous Ice Cream Old Fashioned Vanilla - 32 Ounces
Net Wt 0.0 LB
Sorry, this item is not available in your area.
Let's see if this item is available in your area..
Ingredients
Cream, Sugar, Corn Syrup, Nonfat Dried Milk, Dextrose, Lecithin, Guar Gum, Xanthan Gum, Carrageenan, Vanilla, Annatto.
Claims
- Vegetarian
- No Artificial Colors
- No Artificial Flavors
- No Artificial Preservatives
- Vital Clean
- Only Naturally Sweetened
- Pescatarian
160 Calories Per Serving*
| Total Fat | 10 g |
| Saturated Fat | 6 g |
| Cholesterol | 40 mg |
| Sodium | 70 mg |
| Total Carbohydrate | 17 g |
| Dietary Fiber | 0 g |
| Sugars | 16 g |
| Protein | 2 g |
| Vitamin A | 8 % |
| Vitamin C | 0 % |
| Calcium | 8 % |
| Iron | 0 % |