Ingredients
Water, Tomato Concentrate, Salt, Clam Extract, Acetic Acid as Acidity Regulator, Monosodium Glutamate as Flavor Enhancer, Ascorbic Acid (Vitamin C) as Nutrient Supplement, Spices and Lemon Flavor.
Claims
- No Artificial Colors
- No Artificial Flavors
- Unsweetened
- FODMAP
- Keto
- Pescatarian
20 Calories Per Serving*
| Total Fat | 0 g |
| Saturated Fat | 0 g |
| Cholesterol | 0 mg |
| Sodium | 300 mg |
| Total Carbohydrate | 4 g |
| Dietary Fiber | 1 g |
| Sugars | 3 g |
| Protein | 1 g |
| Vitamin A | 0 % |
| Vitamin C | 100 % |
| Calcium | 0 % |
| Iron | 6 % |
Goya
Goya Vegetable Juice, Cocktail with Clam Flavor - 33.8 Fluid Ounces
Net Wt 0.63 lb
Sorry, this item is not available in your area.
Let's see if this item is available in your area..
Ingredients
Water, Tomato Concentrate, Salt, Clam Extract, Acetic Acid as Acidity Regulator, Monosodium Glutamate as Flavor Enhancer, Ascorbic Acid (Vitamin C) as Nutrient Supplement, Spices and Lemon Flavor.
Claims
- No Artificial Colors
- No Artificial Flavors
- Unsweetened
- FODMAP
- Keto
- Pescatarian
20 Calories Per Serving*
| Total Fat | 0 g |
| Saturated Fat | 0 g |
| Cholesterol | 0 mg |
| Sodium | 300 mg |
| Total Carbohydrate | 4 g |
| Dietary Fiber | 1 g |
| Sugars | 3 g |
| Protein | 1 g |
| Vitamin A | 0 % |
| Vitamin C | 100 % |
| Calcium | 0 % |
| Iron | 6 % |