Ingredients
Corn Masa Flour, Water, Contains 2% or Less of: Cellulose Gum, Guar Gum, Amylase, and Propionic Acid, Benzoic Acid and Phosphoric Acid (to Maintain Freshness).
Claims
- Low Fat
- Vegan
- Vegetarian
- No Artificial Colors
- No Artificial Flavors
- Unsweetened
- Plant Based
- FODMAP
- Pescatarian
120 Calories Per Serving*
| Total Fat | 1 g |
| Saturated Fat | 0 g |
| Polyunsaturated Fat | 0.5 g |
| Monounsaturated Fat | 0 g |
| Cholesterol | 0 mg |
| Sodium | 25 mg |
| Total Carbohydrate | 25 g |
| Dietary Fiber | 3 g |
| Protein | 2 g |
| Calcium | 2 % |
| Iron | 2 % |
Guerrero
Guerrero Tortillas, Corn - 48 Ounces
Net Wt 2.97 lb
Sorry, this item is not available in your area.
Let's see if this item is available in your area..
Ingredients
Corn Masa Flour, Water, Contains 2% or Less of: Cellulose Gum, Guar Gum, Amylase, and Propionic Acid, Benzoic Acid and Phosphoric Acid (to Maintain Freshness).
Claims
- Low Fat
- Vegan
- Vegetarian
- No Artificial Colors
- No Artificial Flavors
- Unsweetened
- Plant Based
- FODMAP
- Pescatarian
120 Calories Per Serving*
| Total Fat | 1 g |
| Saturated Fat | 0 g |
| Polyunsaturated Fat | 0.5 g |
| Monounsaturated Fat | 0 g |
| Cholesterol | 0 mg |
| Sodium | 25 mg |
| Total Carbohydrate | 25 g |
| Dietary Fiber | 3 g |
| Protein | 2 g |
| Calcium | 2 % |
| Iron | 2 % |