Ingredients
Wheat Flour, Buckwheat Flour, Yam Flour, Salt, Water.
Claims
- Vegan
- Vegetarian
- No Artificial Colors
- No Artificial Flavors
- No Artificial Preservatives
- Vital Clean
- Unsweetened
- Ancient Grains
- Plant Based
- Pescatarian
360 Calories Per Serving*
| Total Fat | 2.5 g |
| Saturated Fat | 0 g |
| Cholesterol | 0 mg |
| Sodium | 23 mg |
| Total Carbohydrate | 65 g |
| Dietary Fiber | 1 g |
| Sugars | 0 g |
| Protein | 14 g |
| Vitamin A | 0 % |
| Vitamin C | 0 % |
| Calcium | 2 % |
| Iron | 10 % |
Hana
Hana Noodles, Japanese Buckwheat - 28.2 Ounces
Net Wt 1.81 lb
Sorry, this item is not available in your area.
Let's see if this item is available in your area..
Ingredients
Wheat Flour, Buckwheat Flour, Yam Flour, Salt, Water.
Claims
- Vegan
- Vegetarian
- No Artificial Colors
- No Artificial Flavors
- No Artificial Preservatives
- Vital Clean
- Unsweetened
- Ancient Grains
- Plant Based
- Pescatarian
360 Calories Per Serving*
| Total Fat | 2.5 g |
| Saturated Fat | 0 g |
| Cholesterol | 0 mg |
| Sodium | 23 mg |
| Total Carbohydrate | 65 g |
| Dietary Fiber | 1 g |
| Sugars | 0 g |
| Protein | 14 g |
| Vitamin A | 0 % |
| Vitamin C | 0 % |
| Calcium | 2 % |
| Iron | 10 % |