Ingredients
Cooked Pasta (Water, Enriched Wheat Flour [Durum Wheat Flour, Niacin, Ferrous Sulfate {Iron}, Thiamine Mononitrate, Riboflavin, Folic Acid], Soybean Oil, Egg Whites), Sauce (Water, Parmesan Cheese [Part Skim Milk, Cheese Culture, Salt, Enzymes], Soybean Oil, Modified Corn Starch, Nonfat Dry Milk, contains 2% or less of: Alfredo Cheese Blend [Parmesan, Cheddar and Romano Cheese from Cow's Milk {Milk, Cheese Culture, Salt, Enzymes], Water, Nonfat Dry Milk, Salt, Disodium Phosphate, Sodium Citrate], Sea Salt, Flavorings, Xanthan Gum, Guar Gum), Cooked Chicken (White Meat Chicken, Water, Olive Oil, contains 2% or less of: Isolated Soy Protein Product [Isolated Soy Protein, Modified Potato Starch, Corn Starch, Carrageenan, Soy Lecithin], Dextrose, Potassium Chloride, Salt, Sodium Phosphates, Flavoring), Broccoli.
280 Calories Per Serving*
| Total Fat | 8 GRM |
| Saturated Fat | 2.5 GRM |
| Polyunsaturated Fat | 2.5 g |
| Monounsaturated Fat | 2.5 g |
| Cholesterol | 45 MGM |
| Sodium | 580 MGM |
| Total Carbohydrate | 31 GRM |
| Dietary Fiber | 4 GRM |
| Sugars | 2 GRM |
| Protein | 21 GRM |
| Vitamin A | 4 % |
| Vitamin C | 10 % |
| Calcium | 8 % |
| Iron | 8 % |
Healthy Choice Chicken Fettuccini Alfredo with Broccoli - 10 Ounces
Ingredients
Cooked Pasta (Water, Enriched Wheat Flour [Durum Wheat Flour, Niacin, Ferrous Sulfate {Iron}, Thiamine Mononitrate, Riboflavin, Folic Acid], Soybean Oil, Egg Whites), Sauce (Water, Parmesan Cheese [Part Skim Milk, Cheese Culture, Salt, Enzymes], Soybean Oil, Modified Corn Starch, Nonfat Dry Milk, contains 2% or less of: Alfredo Cheese Blend [Parmesan, Cheddar and Romano Cheese from Cow's Milk {Milk, Cheese Culture, Salt, Enzymes], Water, Nonfat Dry Milk, Salt, Disodium Phosphate, Sodium Citrate], Sea Salt, Flavorings, Xanthan Gum, Guar Gum), Cooked Chicken (White Meat Chicken, Water, Olive Oil, contains 2% or less of: Isolated Soy Protein Product [Isolated Soy Protein, Modified Potato Starch, Corn Starch, Carrageenan, Soy Lecithin], Dextrose, Potassium Chloride, Salt, Sodium Phosphates, Flavoring), Broccoli.
280 Calories Per Serving*
| Total Fat | 8 GRM |
| Saturated Fat | 2.5 GRM |
| Polyunsaturated Fat | 2.5 g |
| Monounsaturated Fat | 2.5 g |
| Cholesterol | 45 MGM |
| Sodium | 580 MGM |
| Total Carbohydrate | 31 GRM |
| Dietary Fiber | 4 GRM |
| Sugars | 2 GRM |
| Protein | 21 GRM |
| Vitamin A | 4 % |
| Vitamin C | 10 % |
| Calcium | 8 % |
| Iron | 8 % |