Ingredients
Enriched Flour (Bleached Wheat Flour, Malted Barley Flour, Niacin, Reduced Iron, Thiamine Mononitrate, Riboflavin and Folic Acid) Water Soybean Oil Salt Sodium Bicarbonate Mono & Diglycerides Sodium Aluminum Phosphate Sodium Aluminum Sulfate Fumaric Acid Potassium Sorbate Corn Starch Soy Flour Sodium Propionate Calcium Sulfate Guar Gum CMC Gum Enzyme (Wheat Starch, Cellulose) L-Cysteine
Claims
- No Artificial Colors
- No Artificial Flavors
- Unsweetened
170 Calories Per Serving*
| Total Fat | 2.5 g |
| Saturated Fat | 1 g |
| Polyunsaturated Fat | 0.5 g |
| Monounsaturated Fat | 0 g |
| Cholesterol | 0 mg |
| Sodium | 150 mg |
| Total Carbohydrate | 13 g |
| Dietary Fiber | 0 g |
| Sugars | 1 g |
| Protein | 2 g |
| Vitamin A | 0 % |
| Vitamin C | 0 % |
| Calcium | 0 % |
| Iron | 0 % |
Herdez Tortillas, Flour, Soft Taco Size - 10 Count
Ingredients
Enriched Flour (Bleached Wheat Flour, Malted Barley Flour, Niacin, Reduced Iron, Thiamine Mononitrate, Riboflavin and Folic Acid) Water Soybean Oil Salt Sodium Bicarbonate Mono & Diglycerides Sodium Aluminum Phosphate Sodium Aluminum Sulfate Fumaric Acid Potassium Sorbate Corn Starch Soy Flour Sodium Propionate Calcium Sulfate Guar Gum CMC Gum Enzyme (Wheat Starch, Cellulose) L-Cysteine
Claims
- No Artificial Colors
- No Artificial Flavors
- Unsweetened
170 Calories Per Serving*
| Total Fat | 2.5 g |
| Saturated Fat | 1 g |
| Polyunsaturated Fat | 0.5 g |
| Monounsaturated Fat | 0 g |
| Cholesterol | 0 mg |
| Sodium | 150 mg |
| Total Carbohydrate | 13 g |
| Dietary Fiber | 0 g |
| Sugars | 1 g |
| Protein | 2 g |
| Vitamin A | 0 % |
| Vitamin C | 0 % |
| Calcium | 0 % |
| Iron | 0 % |