Ingredients
Corn Meal, Vegetable Oil (One or More of Following: Corn, Cottonseed, Palm), Maltodextrin, Whey, Salt, Monosodium Glutamate, Sunflower Oil, Cheddar Cheese (Pasteurized Milk, Cheese Culture, Salt, Enzymes), Nonfat Milk, Rice Flour, Dried Cayenne Pepper Sauce, Coconut Oil, Artificial Colors (Yellow 6, Yellow 5), Citric Acid, Lactic Acid, Onion Powder, Garlic Powder, Modified Corn Starch, Butter, Natural Flavor, Natural and Artificial Flavors, Spice, Vinegar, Sodium Caseinate, Malic Acid, Disodium Inosinate & Disodium Guanylate, Autolyzed Yeast Extract.
Claims
- Gluten Free
- Unsweetened
- Pescatarian
- Kosher
470 Calories Per Serving*
| Total Fat | 30 GRM |
| Saturated Fat | 9 GRM |
| Polyunsaturated Fat | 9 g |
| Monounsaturated Fat | 11 g |
| Cholesterol | 5 MGM |
| Sodium | 1020 MGM |
| Total Carbohydrate | 45 GRM |
| Dietary Fiber | 1 GRM |
| Sugars | 4 GRM |
| Protein | 4 GRM |
| Vitamin A | 0 % |
| Vitamin C | 0 % |
| Calcium | 2 % |
| Iron | 0 % |
Herrs Cheese Curls, Buffalo Blue Cheese - 3 Ounces
Ingredients
Corn Meal, Vegetable Oil (One or More of Following: Corn, Cottonseed, Palm), Maltodextrin, Whey, Salt, Monosodium Glutamate, Sunflower Oil, Cheddar Cheese (Pasteurized Milk, Cheese Culture, Salt, Enzymes), Nonfat Milk, Rice Flour, Dried Cayenne Pepper Sauce, Coconut Oil, Artificial Colors (Yellow 6, Yellow 5), Citric Acid, Lactic Acid, Onion Powder, Garlic Powder, Modified Corn Starch, Butter, Natural Flavor, Natural and Artificial Flavors, Spice, Vinegar, Sodium Caseinate, Malic Acid, Disodium Inosinate & Disodium Guanylate, Autolyzed Yeast Extract.
Claims
- Gluten Free
- Unsweetened
- Pescatarian
- Kosher
470 Calories Per Serving*
| Total Fat | 30 GRM |
| Saturated Fat | 9 GRM |
| Polyunsaturated Fat | 9 g |
| Monounsaturated Fat | 11 g |
| Cholesterol | 5 MGM |
| Sodium | 1020 MGM |
| Total Carbohydrate | 45 GRM |
| Dietary Fiber | 1 GRM |
| Sugars | 4 GRM |
| Protein | 4 GRM |
| Vitamin A | 0 % |
| Vitamin C | 0 % |
| Calcium | 2 % |
| Iron | 0 % |