Ingredients
Potatoes, Vegetable Oil (contains one or more of the following: Corn, Cottonseed, Sunflower), and Salt.
Claims
- Gluten Free
- Vital Clean
- Unsweetened
- Pescatarian
- Kosher
380 Calories Per Serving*
| Total Fat | 22 GRM |
| Saturated Fat | 6 GRM |
| Polyunsaturated Fat | 11 g |
| Monounsaturated Fat | 4 g |
| Cholesterol | 0 MGM |
| Sodium | 440 MGM |
| Total Carbohydrate | 44 GRM |
| Dietary Fiber | 3 GRM |
| Sugars | 0 GRM |
| Protein | 5 GRM |
| Vitamin A | 0 % |
| Vitamin C | 20 % |
| Calcium | 2 % |
| Iron | 6 % |
Herr's
Herr's Potato Chips, Original - 2.625 Ounces
Net Wt 0.21 lb
Sorry, this item is not available in your area.
Let's see if this item is available in your area..
Ingredients
Potatoes, Vegetable Oil (contains one or more of the following: Corn, Cottonseed, Sunflower), and Salt.
Claims
- Gluten Free
- Vital Clean
- Unsweetened
- Pescatarian
- Kosher
380 Calories Per Serving*
| Total Fat | 22 GRM |
| Saturated Fat | 6 GRM |
| Polyunsaturated Fat | 11 g |
| Monounsaturated Fat | 4 g |
| Cholesterol | 0 MGM |
| Sodium | 440 MGM |
| Total Carbohydrate | 44 GRM |
| Dietary Fiber | 3 GRM |
| Sugars | 0 GRM |
| Protein | 5 GRM |
| Vitamin A | 0 % |
| Vitamin C | 20 % |
| Calcium | 2 % |
| Iron | 6 % |