Ingredients
White Corn Vegetable Oil (One or More of the Following: Corn, Cottonseed, Palm, Sunflower) Salt and Vegetable Fiber
Claims
- Vegan
- Vegetarian
- No Artificial Colors
- No Artificial Flavors
- No Artificial Preservatives
- Vital Clean
- Unsweetened
- Whole Grains
- Plant Based
- FODMAP
- Pescatarian
140 Calories Per Serving*
| Total Fat | 6 g |
| Saturated Fat | 1.5 g |
| Cholesterol | 0 mg |
| Sodium | 95 mg |
| Total Carbohydrate | 20 g |
| Dietary Fiber | 1 g |
| Sugars | 0 g |
| Protein | 2 g |
| Vitamin A | 0 % |
| Vitamin C | 0 % |
| Calcium | 2 % |
| Iron | 2 % |
Herrs
Herrs Tortilla Chips, Restaurant Style, Value Size - 21 Ounces
Net Wt 1.16 lb
Sorry, this item is not available in your area.
Let's see if this item is available in your area..
Ingredients
White Corn Vegetable Oil (One or More of the Following: Corn, Cottonseed, Palm, Sunflower) Salt and Vegetable Fiber
Claims
- Vegan
- Vegetarian
- No Artificial Colors
- No Artificial Flavors
- No Artificial Preservatives
- Vital Clean
- Unsweetened
- Whole Grains
- Plant Based
- FODMAP
- Pescatarian
140 Calories Per Serving*
| Total Fat | 6 g |
| Saturated Fat | 1.5 g |
| Cholesterol | 0 mg |
| Sodium | 95 mg |
| Total Carbohydrate | 20 g |
| Dietary Fiber | 1 g |
| Sugars | 0 g |
| Protein | 2 g |
| Vitamin A | 0 % |
| Vitamin C | 0 % |
| Calcium | 2 % |
| Iron | 2 % |