Ingredients
Sucrose, Corn Syrup, Modified Food Starch, Dextrose, Natural and Artificial Flavor, Yellow #6 and Red #40.
Claims
- Vegan
- Vegetarian
- No Artificial Preservatives
- Only Naturally Sweetened
- Plant Based
- FODMAP
- Pescatarian
140 Calories Per Serving*
| Total Fat | 0 g |
| Saturated Fat | 0 g |
| Cholesterol | 0 mg |
| Sodium | 0 mg |
| Total Carbohydrate | 37 g |
| Dietary Fiber | 0 g |
| Sugars | 24 g |
| Protein | 0 g |
| Vitamin A | 0 % |
| Vitamin C | 0 % |
| Calcium | 0 % |
| Iron | 0 % |
Howe
Howe Fat Free Orange Slices Candy - 25 Ounces
Net Wt 1.57 LB
Sorry, this item is not available in your area.
Let's see if this item is available in your area..
Ingredients
Sucrose, Corn Syrup, Modified Food Starch, Dextrose, Natural and Artificial Flavor, Yellow #6 and Red #40.
Claims
- Vegan
- Vegetarian
- No Artificial Preservatives
- Only Naturally Sweetened
- Plant Based
- FODMAP
- Pescatarian
140 Calories Per Serving*
| Total Fat | 0 g |
| Saturated Fat | 0 g |
| Cholesterol | 0 mg |
| Sodium | 0 mg |
| Total Carbohydrate | 37 g |
| Dietary Fiber | 0 g |
| Sugars | 24 g |
| Protein | 0 g |
| Vitamin A | 0 % |
| Vitamin C | 0 % |
| Calcium | 0 % |
| Iron | 0 % |