Ingredients
Water, Peruano Mayocoba Bean, Vegetable Oil (Corn Oil and/or Canola Oil), Salt and Spices.
Claims
- Gluten Free
- Vegan
- Vegetarian
- No Artificial Colors
- No Artificial Flavors
- No Artificial Preservatives
- Vital Clean
- Unsweetened
- Plant Based
- Pescatarian
180 Calories Per Serving*
| Total Fat | 5 g |
| Saturated Fat | 1 g |
| Cholesterol | 0 mg |
| Sodium | 570 mg |
| Total Carbohydrate | 25 g |
| Dietary Fiber | 13 g |
| Sugars | 0 g |
| Protein | 8 g |
| Vitamin A | 0 % |
| Vitamin C | 0 % |
| Calcium | 4 % |
| Iron | 20 % |
Isadora
Isadora Refried Beans - 15.2 Ounces
Net Wt 0.97 lb
Sorry, this item is not available in your area.
Let's see if this item is available in your area..
Ingredients
Water, Peruano Mayocoba Bean, Vegetable Oil (Corn Oil and/or Canola Oil), Salt and Spices.
Claims
- Gluten Free
- Vegan
- Vegetarian
- No Artificial Colors
- No Artificial Flavors
- No Artificial Preservatives
- Vital Clean
- Unsweetened
- Plant Based
- Pescatarian
180 Calories Per Serving*
| Total Fat | 5 g |
| Saturated Fat | 1 g |
| Cholesterol | 0 mg |
| Sodium | 570 mg |
| Total Carbohydrate | 25 g |
| Dietary Fiber | 13 g |
| Sugars | 0 g |
| Protein | 8 g |
| Vitamin A | 0 % |
| Vitamin C | 0 % |
| Calcium | 4 % |
| Iron | 20 % |