Ingredients
Green Peas, Glutinous Rice Flour, Wheat Flour, Palm Oil, Sugar, Salt and Artificial Coloring [FD&C Yellow 5 (Tartrazine), and Blue 1 (Brilliant Blue FCF)].
Claims
- Vegan
- Vegetarian
- No Artificial Flavors
- No Artificial Preservatives
- Only Naturally Sweetened
- Plant Based
- Pescatarian
130 Calories Per Serving*
| Total Fat | 3 g |
| Saturated Fat | 1 g |
| Cholesterol | 0 mg |
| Sodium | 70 mg |
| Total Carbohydrate | 20 g |
| Dietary Fiber | 2 g |
| Sugars | 5 g |
| Protein | 5 g |
| Vitamin A | 0 % |
| Vitamin C | 0 % |
| Calcium | 2 % |
| Iron | 4 % |
Kabuto
Kabuto Green Peas, Roasted - 9.9 Ounces
Net Wt 0.81 lb
Sorry, this item is not available in your area.
Let's see if this item is available in your area..
Ingredients
Green Peas, Glutinous Rice Flour, Wheat Flour, Palm Oil, Sugar, Salt and Artificial Coloring [FD&C Yellow 5 (Tartrazine), and Blue 1 (Brilliant Blue FCF)].
Claims
- Vegan
- Vegetarian
- No Artificial Flavors
- No Artificial Preservatives
- Only Naturally Sweetened
- Plant Based
- Pescatarian
130 Calories Per Serving*
| Total Fat | 3 g |
| Saturated Fat | 1 g |
| Cholesterol | 0 mg |
| Sodium | 70 mg |
| Total Carbohydrate | 20 g |
| Dietary Fiber | 2 g |
| Sugars | 5 g |
| Protein | 5 g |
| Vitamin A | 0 % |
| Vitamin C | 0 % |
| Calcium | 2 % |
| Iron | 4 % |