Ingredients
Mixed Nuts (Almonds, Peanuts, Cashews), Chicory Root Fiber, Palm Kernel Oil, Sugar, Honey, Non GMO Glucose, Crisp Rice, Cocoa Powder, Sea Salt, Cascabel Chili, Ancho Chili, Soy Lecithin, Cinnamon, Whole Milk, Vanilla Extract, Habanero Chili.
Claims
- Low Sodium
- Gluten Free
- Vegetarian
- Non GMO
- No Artificial Colors
- No Artificial Flavors
- No Artificial Preservatives
- Vital Clean
- Only Naturally Sweetened
- Prebiotics
- Pescatarian
200 Calories Per Serving*
| Total Fat | 15 g |
| Saturated Fat | 3.5 g |
| Cholesterol | 0 mg |
| Sodium | 115 mg |
| Total Carbohydrate | 16 g |
| Dietary Fiber | 7 g |
| Sugars | 5 g |
| Protein | 6 g |
| Vitamin A | 2 % |
| Vitamin C | 0 % |
| Calcium | 4 % |
| Iron | 8 % |
Kind
Kind Nuts & Spices Bar, Dark Chocolate Chili Almond - 12 Each
Net Wt 1.22 lb
Sorry, this item is not available in your area.
Let's see if this item is available in your area..
Ingredients
Mixed Nuts (Almonds, Peanuts, Cashews), Chicory Root Fiber, Palm Kernel Oil, Sugar, Honey, Non GMO Glucose, Crisp Rice, Cocoa Powder, Sea Salt, Cascabel Chili, Ancho Chili, Soy Lecithin, Cinnamon, Whole Milk, Vanilla Extract, Habanero Chili.
Claims
- Low Sodium
- Gluten Free
- Vegetarian
- Non GMO
- No Artificial Colors
- No Artificial Flavors
- No Artificial Preservatives
- Vital Clean
- Only Naturally Sweetened
- Prebiotics
- Pescatarian
200 Calories Per Serving*
| Total Fat | 15 g |
| Saturated Fat | 3.5 g |
| Cholesterol | 0 mg |
| Sodium | 115 mg |
| Total Carbohydrate | 16 g |
| Dietary Fiber | 7 g |
| Sugars | 5 g |
| Protein | 6 g |
| Vitamin A | 2 % |
| Vitamin C | 0 % |
| Calcium | 4 % |
| Iron | 8 % |