Ingredients
Almonds, Peanuts, Soy Protein Isolate, Chicory Root Fiber, Sugar, Honey, Glucose Syrup, Palm Kernel Oil, Milk Powder, Cocoa Butter, Cinnamon, Soy Lecithin, Vanilla Extract, Salt.
Claims
- Low Sodium
- Gluten Free
- Vegetarian
- Non GMO
- No Artificial Colors
- No Artificial Flavors
- No Artificial Preservatives
- Vital Clean
- Only Naturally Sweetened
- Prebiotics
- Pescatarian
250 Calories Per Serving*
| Total Fat | 17 g |
| Saturated Fat | 4 g |
| Polyunsaturated Fat | 2.5 g |
| Monounsaturated Fat | 10 g |
| Cholesterol | 0 mg |
| Sodium | 80 mg |
| Total Carbohydrate | 18 g |
| Dietary Fiber | 5 g |
| Protein | 12 g |
| Calcium | 6 % |
| Iron | 10 % |
Kind
Kind Protein Bar, White Chocolate Cinnamon Almond - 1.76 Ounces
Net Wt 0.1 lb
Sorry, this item is not available in your area.
Let's see if this item is available in your area..
Ingredients
Almonds, Peanuts, Soy Protein Isolate, Chicory Root Fiber, Sugar, Honey, Glucose Syrup, Palm Kernel Oil, Milk Powder, Cocoa Butter, Cinnamon, Soy Lecithin, Vanilla Extract, Salt.
Claims
- Low Sodium
- Gluten Free
- Vegetarian
- Non GMO
- No Artificial Colors
- No Artificial Flavors
- No Artificial Preservatives
- Vital Clean
- Only Naturally Sweetened
- Prebiotics
- Pescatarian
250 Calories Per Serving*
| Total Fat | 17 g |
| Saturated Fat | 4 g |
| Polyunsaturated Fat | 2.5 g |
| Monounsaturated Fat | 10 g |
| Cholesterol | 0 mg |
| Sodium | 80 mg |
| Total Carbohydrate | 18 g |
| Dietary Fiber | 5 g |
| Protein | 12 g |
| Calcium | 6 % |
| Iron | 10 % |