Ingredients
Peanuts, Almonds, Chicory Root Fiber, Cashews, Pecans, Honey, Palm Kernel Oil, Sugar, Glucose Syrup, Rice Flour, Unsweetened Chocolate, Alkalized Cocoa, Sea Salt, Natural Flavor, Soy Lecithin, Cocoa Butter.
Claims
- Low Sodium
- Gluten Free
- Non GMO
- No Artificial Colors
- Vital Clean
- Pescatarian
- Kosher
- High Fiber
190 Calories Per Serving*
| Total Fat | 15 GRM |
| Saturated Fat | 3.5 GRM |
| Polyunsaturated Fat | 3.5 g |
| Monounsaturated Fat | 7 g |
| Cholesterol | 0 MGM |
| Sodium | 105 MGM |
| Total Carbohydrate | 16 GRM |
| Dietary Fiber | 7 GRM |
| Sugars | 5 GRM |
| Protein | 6 GRM |
| Calcium | 2 % |
| Iron | 6 % |
Kind
Kind Salted Caramel Dark Chocolate Nut Bars - 12 x 1.4 Ounces
Net Wt 1.2 lb
Sorry, this item is not available in your area.
Let's see if this item is available in your area..
Ingredients
Peanuts, Almonds, Chicory Root Fiber, Cashews, Pecans, Honey, Palm Kernel Oil, Sugar, Glucose Syrup, Rice Flour, Unsweetened Chocolate, Alkalized Cocoa, Sea Salt, Natural Flavor, Soy Lecithin, Cocoa Butter.
Claims
- Low Sodium
- Gluten Free
- Non GMO
- No Artificial Colors
- Vital Clean
- Pescatarian
- Kosher
- High Fiber
190 Calories Per Serving*
| Total Fat | 15 GRM |
| Saturated Fat | 3.5 GRM |
| Polyunsaturated Fat | 3.5 g |
| Monounsaturated Fat | 7 g |
| Cholesterol | 0 MGM |
| Sodium | 105 MGM |
| Total Carbohydrate | 16 GRM |
| Dietary Fiber | 7 GRM |
| Sugars | 5 GRM |
| Protein | 6 GRM |
| Calcium | 2 % |
| Iron | 6 % |