Ingredients
Onion Garlic Sunflower Oil Spices Tomato Paste Fresh Ginger Salt Water & Lime Juice
Claims
- Vegan
- Vegetarian
- No Artificial Colors
- No Artificial Flavors
- No Artificial Preservatives
- Vital Clean
- Unsweetened
- Plant Based
- Keto
- Whole Thirty Friendly
- Pescatarian
50 Calories Per Serving*
| Total Fat | 3.5 g |
| Saturated Fat | 0 g |
| Cholesterol | 0 mg |
| Sodium | 770 mg |
| Total Carbohydrate | 3 g |
| Dietary Fiber | 2 g |
| Sugars | 1 g |
| Protein | 1 g |
| Vitamin A | 0 % |
| Vitamin C | 0 % |
| Calcium | 4 % |
| Iron | 10 % |
Kitchens Of India
Kitchens Of India Paste for Lamb Curry - 3.5 Ounces
Net Wt 0.25 lb
Sorry, this item is not available in your area.
Let's see if this item is available in your area..
Ingredients
Onion Garlic Sunflower Oil Spices Tomato Paste Fresh Ginger Salt Water & Lime Juice
Claims
- Vegan
- Vegetarian
- No Artificial Colors
- No Artificial Flavors
- No Artificial Preservatives
- Vital Clean
- Unsweetened
- Plant Based
- Keto
- Whole Thirty Friendly
- Pescatarian
50 Calories Per Serving*
| Total Fat | 3.5 g |
| Saturated Fat | 0 g |
| Cholesterol | 0 mg |
| Sodium | 770 mg |
| Total Carbohydrate | 3 g |
| Dietary Fiber | 2 g |
| Sugars | 1 g |
| Protein | 1 g |
| Vitamin A | 0 % |
| Vitamin C | 0 % |
| Calcium | 4 % |
| Iron | 10 % |