Ingredients
Whole Oat Flour, Modified Corn Starch, Wheat Starch, Sugar, Salt, Calcium Carbonate, Oat Fiber, Tripotassium Phosphate, Tocopherols (Preservative), Annatto Extract (Color). Vitamins and Minerals: Vitamin C (Sodium Ascorbate), Reduced Iron, Vitamin A (Palmitate), Niacinamide, Zinc (Zinc Oxide), Vitamin B6 (Pyridoxine Hydrochloride), Vitamin B2 (Riboflavin), Vitamin D (Cholecalciferol), Vitamin B1 (Thiamine Hydrochloride), Folic Acid, Vitamin B12 (Cyanocobalamin).
Claims
- Kosher
190 Calories Per Serving*
| Total Fat | 2.5 GRM |
| Saturated Fat | 0.5 GRM |
| Polyunsaturated Fat | 1 g |
| Monounsaturated Fat | 1 g |
| Cholesterol | 5 MGM |
| Sodium | 250 MGM |
| Total Carbohydrate | 34 GRM |
| Dietary Fiber | 4 GRM |
| Sugars | 7 GRM |
| Protein | 8 GRM |
| Vitamin A | 30 % |
| Vitamin C | 20 % |
| Calcium | 20 % |
| Iron | 60 % |
Ingredients
Whole Oat Flour, Modified Corn Starch, Wheat Starch, Sugar, Salt, Calcium Carbonate, Oat Fiber, Tripotassium Phosphate, Tocopherols (Preservative), Annatto Extract (Color). Vitamins and Minerals: Vitamin C (Sodium Ascorbate), Reduced Iron, Vitamin A (Palmitate), Niacinamide, Zinc (Zinc Oxide), Vitamin B6 (Pyridoxine Hydrochloride), Vitamin B2 (Riboflavin), Vitamin D (Cholecalciferol), Vitamin B1 (Thiamine Hydrochloride), Folic Acid, Vitamin B12 (Cyanocobalamin).
Claims
- Kosher
190 Calories Per Serving*
| Total Fat | 2.5 GRM |
| Saturated Fat | 0.5 GRM |
| Polyunsaturated Fat | 1 g |
| Monounsaturated Fat | 1 g |
| Cholesterol | 5 MGM |
| Sodium | 250 MGM |
| Total Carbohydrate | 34 GRM |
| Dietary Fiber | 4 GRM |
| Sugars | 7 GRM |
| Protein | 8 GRM |
| Vitamin A | 30 % |
| Vitamin C | 20 % |
| Calcium | 20 % |
| Iron | 60 % |