Ingredients
Chick Peas Water Salt Sodium EDTA to Promote Color Retention
Claims
- Vegan
- Vegetarian
- No Artificial Colors
- No Artificial Flavors
- Unsweetened
- Plant Based
- Pescatarian
100 Calories Per Serving*
| Total Fat | 0 g |
| Saturated Fat | 0 g |
| Cholesterol | 0 mg |
| Sodium | 470 mg |
| Total Carbohydrate | 21 g |
| Dietary Fiber | 5 g |
| Sugars | 0 g |
| Protein | 7 g |
| Vitamin A | 0 % |
| Vitamin C | 0 % |
| Calcium | 4 % |
| Iron | 10 % |
La Preferida
La Preferida Chick Peas - 108 Ounces
Net Wt 7.81 lb
Sorry, this item is not available in your area.
Let's see if this item is available in your area..
Ingredients
Chick Peas Water Salt Sodium EDTA to Promote Color Retention
Claims
- Vegan
- Vegetarian
- No Artificial Colors
- No Artificial Flavors
- Unsweetened
- Plant Based
- Pescatarian
100 Calories Per Serving*
| Total Fat | 0 g |
| Saturated Fat | 0 g |
| Cholesterol | 0 mg |
| Sodium | 470 mg |
| Total Carbohydrate | 21 g |
| Dietary Fiber | 5 g |
| Sugars | 0 g |
| Protein | 7 g |
| Vitamin A | 0 % |
| Vitamin C | 0 % |
| Calcium | 4 % |
| Iron | 10 % |