Ingredients
Potatoes Vegetable Oil (Sunflower, Corn, and/or Canola Oil) BBQ Seasoning (Sugar, Dextrose, Salt, Malted Barley Flour, Torula Yeast, Molasses, Maltodextrin [Made from Corn], Natural Flavors [Including Natural Smoke Flavor], Spices, Paprika, Corn Starch, Tomato Powder, Garlic Powder, Yeast Extract, Onion Powder, and Paprika Extract)
Claims
- Vital Clean
- Pescatarian
- Kosher
450 Calories Per Serving*
| Total Fat | 28 GRM |
| Saturated Fat | 4 GRM |
| Polyunsaturated Fat | 13 g |
| Monounsaturated Fat | 13 g |
| Cholesterol | 0 MGM |
| Sodium | 440 MGM |
| Total Carbohydrate | 44 GRM |
| Dietary Fiber | 3 GRM |
| Sugars | 6 GRM |
| Protein | 5 GRM |
| Vitamin A | 2 % |
| Vitamin C | 25 % |
| Calcium | 2 % |
| Iron | 10 % |
Lay's
Lay's Potato Chips, Barbecue Flavored - 2.875 Ounces
Net Wt 0.2 lb
Sorry, this item is not available in your area.
Let's see if this item is available in your area..
Ingredients
Potatoes Vegetable Oil (Sunflower, Corn, and/or Canola Oil) BBQ Seasoning (Sugar, Dextrose, Salt, Malted Barley Flour, Torula Yeast, Molasses, Maltodextrin [Made from Corn], Natural Flavors [Including Natural Smoke Flavor], Spices, Paprika, Corn Starch, Tomato Powder, Garlic Powder, Yeast Extract, Onion Powder, and Paprika Extract)
Claims
- Vital Clean
- Pescatarian
- Kosher
450 Calories Per Serving*
| Total Fat | 28 GRM |
| Saturated Fat | 4 GRM |
| Polyunsaturated Fat | 13 g |
| Monounsaturated Fat | 13 g |
| Cholesterol | 0 MGM |
| Sodium | 440 MGM |
| Total Carbohydrate | 44 GRM |
| Dietary Fiber | 3 GRM |
| Sugars | 6 GRM |
| Protein | 5 GRM |
| Vitamin A | 2 % |
| Vitamin C | 25 % |
| Calcium | 2 % |
| Iron | 10 % |