Ingredients
Cooked Scrambled Egg Whites (Egg Whites, Modified Food Starch, Nonfat Dry Milk, Whey Protein Isolate, Soybean Oil, Carrageenan, Salt, Natural Egg Flavor, Guar Gum, Xanthan Gum, Annatto [Color]), Roasted Potatoes, Skim Milk, Reduced Fat Cheddar Cheese (Pasteurized Part-Skim Milk, Cheese Cultures, Salt, Enzymes, Annatto, Vitamin A Palmitate), Water, Red Peppers, Onions, Spinach, 2% or less of Modified Cornstarch, Parmesan and Asiago Cheese Blend With Flavor (Parmesan Cheese [Cultured Milk, Salt, Enzymes], Asiago Cheese [Cultured Milk, Salt, Enzymes], Enzyme Modified Parmesan Cheese [Cultured Milk, Water, Salt, Enzymes], Whey, Salt), Sea Salt, Fontina Cheese (Cultured Milk, Salt, Enzymes), Butter (Cream, Salt), Autolyzed Yeast Extract (Yeast Extract, Salt], Sugar, Potassium Chloride, Butter Flavor (Maltodextrin, Natural Flavor, Annatto & Turmeric Color), Garlic Puree, Spices, Lactic Acid Blend (Lactic Acid, Calcium Lactate), Xanthan Gum.
Claims
- Vegetarian
- No Artificial Colors
- No Artificial Flavors
- No Artificial Preservatives
- Vital Clean
- Only Naturally Sweetened
- Pescatarian
180 Calories Per Serving*
| Total Fat | 3.5 GRM |
| Saturated Fat | 2 GRM |
| Polyunsaturated Fat | 0.5 g |
| Monounsaturated Fat | 1 g |
| Cholesterol | 10 MGM |
| Sodium | 690 MGM |
| Total Carbohydrate | 21 GRM |
| Dietary Fiber | 2 GRM |
| Sugars | 3 GRM |
| Protein | 16 GRM |
| Vitamin A | 10 % |
| Vitamin C | 20 % |
| Calcium | 20 % |
| Iron | 0 % |
Lean Cuisine Veggie Scramble - 7 Ounces
Ingredients
Cooked Scrambled Egg Whites (Egg Whites, Modified Food Starch, Nonfat Dry Milk, Whey Protein Isolate, Soybean Oil, Carrageenan, Salt, Natural Egg Flavor, Guar Gum, Xanthan Gum, Annatto [Color]), Roasted Potatoes, Skim Milk, Reduced Fat Cheddar Cheese (Pasteurized Part-Skim Milk, Cheese Cultures, Salt, Enzymes, Annatto, Vitamin A Palmitate), Water, Red Peppers, Onions, Spinach, 2% or less of Modified Cornstarch, Parmesan and Asiago Cheese Blend With Flavor (Parmesan Cheese [Cultured Milk, Salt, Enzymes], Asiago Cheese [Cultured Milk, Salt, Enzymes], Enzyme Modified Parmesan Cheese [Cultured Milk, Water, Salt, Enzymes], Whey, Salt), Sea Salt, Fontina Cheese (Cultured Milk, Salt, Enzymes), Butter (Cream, Salt), Autolyzed Yeast Extract (Yeast Extract, Salt], Sugar, Potassium Chloride, Butter Flavor (Maltodextrin, Natural Flavor, Annatto & Turmeric Color), Garlic Puree, Spices, Lactic Acid Blend (Lactic Acid, Calcium Lactate), Xanthan Gum.
Claims
- Vegetarian
- No Artificial Colors
- No Artificial Flavors
- No Artificial Preservatives
- Vital Clean
- Only Naturally Sweetened
- Pescatarian
180 Calories Per Serving*
| Total Fat | 3.5 GRM |
| Saturated Fat | 2 GRM |
| Polyunsaturated Fat | 0.5 g |
| Monounsaturated Fat | 1 g |
| Cholesterol | 10 MGM |
| Sodium | 690 MGM |
| Total Carbohydrate | 21 GRM |
| Dietary Fiber | 2 GRM |
| Sugars | 3 GRM |
| Protein | 16 GRM |
| Vitamin A | 10 % |
| Vitamin C | 20 % |
| Calcium | 20 % |
| Iron | 0 % |