Ingredients
Sugar, Vegetable Oil (Coconut, Palm Kernel), Cocoa Butter, Milk, Chocolate, Caramel Paste [Sugar, Cocoa Butter, Cream, Salt, Soya Lecithin (Emulsifier)], Lactose, Skim Milk, Soya Lecithin (Emulsifier), Milkfat, Barley Malt Powder, Natural and Artificial Flavors.
Claims
- Vegetarian
- No Artificial Colors
- No Artificial Preservatives
- Only Naturally Sweetened
- Pescatarian
230 Calories Per Serving*
| Total Fat | 17 g |
| Saturated Fat | 13 g |
| Cholesterol | 5 mg |
| Sodium | 30 mg |
| Total Carbohydrate | 17 g |
| Dietary Fiber | 1 g |
| Sugars | 17 g |
| Protein | 2 g |
| Vitamin A | 2 % |
| Vitamin C | 0 % |
| Calcium | 6 % |
| Iron | 2 % |
Lindt Lindor
Lindt Lindor Truffle Bars, Caramel Milk Chocolate - 1 Display
Net Wt 2.23 lb
Sorry, this item is not available in your area.
Let's see if this item is available in your area..
Ingredients
Sugar, Vegetable Oil (Coconut, Palm Kernel), Cocoa Butter, Milk, Chocolate, Caramel Paste [Sugar, Cocoa Butter, Cream, Salt, Soya Lecithin (Emulsifier)], Lactose, Skim Milk, Soya Lecithin (Emulsifier), Milkfat, Barley Malt Powder, Natural and Artificial Flavors.
Claims
- Vegetarian
- No Artificial Colors
- No Artificial Preservatives
- Only Naturally Sweetened
- Pescatarian
230 Calories Per Serving*
| Total Fat | 17 g |
| Saturated Fat | 13 g |
| Cholesterol | 5 mg |
| Sodium | 30 mg |
| Total Carbohydrate | 17 g |
| Dietary Fiber | 1 g |
| Sugars | 17 g |
| Protein | 2 g |
| Vitamin A | 2 % |
| Vitamin C | 0 % |
| Calcium | 6 % |
| Iron | 2 % |