Ingredients
Enriched Bleached Flour (Wheat Flour Reduced Iron, Niacin, Thiamine Mononitrate, [Vitamin B1], Riboflavin [Vitamin B2], Folic Acid) Corn Syrup Sugar Dextrose Partially Hydrogenated Soybean and Cottonseed Oils with TBHQ to Preserve Flavor (Contributes a Trivial Amount of Trans Fat) Water Cocoa Whey (Milk) Baking Soda Eggs Colors (Caramel Color, Red 40, Titanium Dioxide) Salt Emulsifiers (Sorbitan Monostearate, Polysorbate 60, Mono- and Diglycerides, Soy Lecithin) Corn Starch Natural and Artificial Flavors Sorbic Acid (to Retain Freshness) Egg Whites Citric Acid
Claims
- Kosher
150 Calories Per Serving*
| Total Fat | 6 GRM |
| Saturated Fat | 3 GRM |
| Polyunsaturated Fat | 1 g |
| Monounsaturated Fat | 1.5 g |
| Cholesterol | 5 MGM |
| Sodium | 80 MGM |
| Total Carbohydrate | 23 GRM |
| Dietary Fiber | 1 GRM |
| Sugars | 14 GRM |
| Protein | 1 GRM |
| Vitamin A | 0 % |
| Vitamin C | 0 % |
| Calcium | 0 % |
| Iron | 6 % |
Little Debbie Fudge Rounds Sandwich Cookies - 8 Sandwiches
Ingredients
Enriched Bleached Flour (Wheat Flour Reduced Iron, Niacin, Thiamine Mononitrate, [Vitamin B1], Riboflavin [Vitamin B2], Folic Acid) Corn Syrup Sugar Dextrose Partially Hydrogenated Soybean and Cottonseed Oils with TBHQ to Preserve Flavor (Contributes a Trivial Amount of Trans Fat) Water Cocoa Whey (Milk) Baking Soda Eggs Colors (Caramel Color, Red 40, Titanium Dioxide) Salt Emulsifiers (Sorbitan Monostearate, Polysorbate 60, Mono- and Diglycerides, Soy Lecithin) Corn Starch Natural and Artificial Flavors Sorbic Acid (to Retain Freshness) Egg Whites Citric Acid
Claims
- Kosher
150 Calories Per Serving*
| Total Fat | 6 GRM |
| Saturated Fat | 3 GRM |
| Polyunsaturated Fat | 1 g |
| Monounsaturated Fat | 1.5 g |
| Cholesterol | 5 MGM |
| Sodium | 80 MGM |
| Total Carbohydrate | 23 GRM |
| Dietary Fiber | 1 GRM |
| Sugars | 14 GRM |
| Protein | 1 GRM |
| Vitamin A | 0 % |
| Vitamin C | 0 % |
| Calcium | 0 % |
| Iron | 6 % |