Ingredients
(Vegan): Water, Non-GMO Textured Soy Protein, Brown Rice, Diced Tomatoes, Chipotle Paste (Water, Tomato Paste, Chipotle Pepper Puree (Water, Chipotle Peppers), Salt, Onion, Paprika, Spices, Turmeric Garlic, Sesame Seed Oil, Vinegar), Black Beans, Diced Red Bell Peppers, Sweet Corn, Onion, Salt, Lemon Juice, Coriander, Cumin, Garlic Powder, Black Pepper, Chili, Spices, Yeast Extract.
Claims
- Gluten Free
- Vegan
- Vegetarian
- No Artificial Colors
- No Artificial Flavors
- No Artificial Preservatives
- Vital Clean
- Unsweetened
- Plant Based
- Pescatarian
130 Calories Per Serving*
| Total Fat | 0 g |
| Saturated Fat | 0 g |
| Cholesterol | 0 mg |
| Sodium | 544 mg |
| Total Carbohydrate | 23 g |
| Dietary Fiber | 5 g |
| Protein | 9 g |
| Calcium | 3 % |
| Iron | 12 % |
Loma Linda Chipotle Bowl, with Black Beans, Blue - 10 Ounces
Ingredients
(Vegan): Water, Non-GMO Textured Soy Protein, Brown Rice, Diced Tomatoes, Chipotle Paste (Water, Tomato Paste, Chipotle Pepper Puree (Water, Chipotle Peppers), Salt, Onion, Paprika, Spices, Turmeric Garlic, Sesame Seed Oil, Vinegar), Black Beans, Diced Red Bell Peppers, Sweet Corn, Onion, Salt, Lemon Juice, Coriander, Cumin, Garlic Powder, Black Pepper, Chili, Spices, Yeast Extract.
Claims
- Gluten Free
- Vegan
- Vegetarian
- No Artificial Colors
- No Artificial Flavors
- No Artificial Preservatives
- Vital Clean
- Unsweetened
- Plant Based
- Pescatarian
130 Calories Per Serving*
| Total Fat | 0 g |
| Saturated Fat | 0 g |
| Cholesterol | 0 mg |
| Sodium | 544 mg |
| Total Carbohydrate | 23 g |
| Dietary Fiber | 5 g |
| Protein | 9 g |
| Calcium | 3 % |
| Iron | 12 % |