Ingredients
Skim Milk, Cream, Belgian Style Fresh Cheese (Skin Milk, Cream), Sugar, Wheat Syrup, Biscoff Cookies (6%) (Wheat Flour, Sugar, Vegetable Oils [Contains One or More of Soybean Oil, Sunflower Oil, Canola Oil, Palm Oil, Brown Sugar Syrup, Soy Flour, Sodium Bicarbonate [Leavening], Cinnamon, Salt), Glucose Syrup, Blueberry Puree, Dried Skim Milk, Water, Cocoa Butter, Whey Protein Concentrate, Mono and Diglycerides, Corn Starch, Citric Acid, Locust Bean Gum, Guar Gum, Lemon Juice Concentrate, Natural Flavor, Salt.
150 Calories Per Serving*
| Total Fat | 7 g |
| Saturated Fat | 5 g |
| Cholesterol | 15 mg |
| Sodium | 55 mg |
| Total Carbohydrate | 19 g |
| Dietary Fiber | 0 g |
| Protein | 2 g |
| Calcium | 6 % |
| Iron | 4 % |
Lotus Biscoff Ice Cream, with Blueberry Cheesecake - 15.55 Ounces
Ingredients
Skim Milk, Cream, Belgian Style Fresh Cheese (Skin Milk, Cream), Sugar, Wheat Syrup, Biscoff Cookies (6%) (Wheat Flour, Sugar, Vegetable Oils [Contains One or More of Soybean Oil, Sunflower Oil, Canola Oil, Palm Oil, Brown Sugar Syrup, Soy Flour, Sodium Bicarbonate [Leavening], Cinnamon, Salt), Glucose Syrup, Blueberry Puree, Dried Skim Milk, Water, Cocoa Butter, Whey Protein Concentrate, Mono and Diglycerides, Corn Starch, Citric Acid, Locust Bean Gum, Guar Gum, Lemon Juice Concentrate, Natural Flavor, Salt.
150 Calories Per Serving*
| Total Fat | 7 g |
| Saturated Fat | 5 g |
| Cholesterol | 15 mg |
| Sodium | 55 mg |
| Total Carbohydrate | 19 g |
| Dietary Fiber | 0 g |
| Protein | 2 g |
| Calcium | 6 % |
| Iron | 4 % |