Ingredients
Red Kidney Beans, Water, Salt, Calcium Chloride Added as a Firming Agent and Disodium EDTA Added to Promote Color Retention.
Claims
- No Artificial Colors
- No Artificial Flavors
- No Artificial Preservatives
90 Calories Per Serving*
| Total Fat | 0.5 g |
| Saturated Fat | 0 g |
| Cholesterol | 0 mg |
| Sodium | 380 mg |
| Total Carbohydrate | 18 g |
| Dietary Fiber | 7 g |
| Sugars | 2 g |
| Protein | 5 g |
| Vitamin A | 0 % |
| Vitamin C | 0 % |
| Calcium | 4 % |
| Iron | 10 % |
Luigi Vitelli
Luigi Vitelli Red Kidney Beans - 15 Ounces
Net Wt 1.07 lb
Sorry, this item is not available in your area.
Let's see if this item is available in your area..
Ingredients
Red Kidney Beans, Water, Salt, Calcium Chloride Added as a Firming Agent and Disodium EDTA Added to Promote Color Retention.
Claims
- No Artificial Colors
- No Artificial Flavors
- No Artificial Preservatives
90 Calories Per Serving*
| Total Fat | 0.5 g |
| Saturated Fat | 0 g |
| Cholesterol | 0 mg |
| Sodium | 380 mg |
| Total Carbohydrate | 18 g |
| Dietary Fiber | 7 g |
| Sugars | 2 g |
| Protein | 5 g |
| Vitamin A | 0 % |
| Vitamin C | 0 % |
| Calcium | 4 % |
| Iron | 10 % |