Ingredients
Ice Cream: Milk Cream Sugar Whey Mono and Diglycerides Locust Bean Gum Vanilla Bean Specks Carrageenan Natural Flavor Annatto Extract (Color) Caramel Color Belgian Milk Chocolate Coating: Sugar Chocolate Liquor Cocoa Butter Milk Milk Fat PGPR (Emulsifier) Soy Lecithin (Emulsifier) Natural Flavor Caramel Sauce: Water Sugar Corn Syrup High Fructose Corn Syrup Nonfat Milk Solids Coconut Oil Modified Corn Starch Caramel Color Salt Mono & Diglycerides (Emulsifier) Carrageenan Soybean Oil Sodium Citrate Potassium Sorbate (Used to Protect Quality) Natural Flavor Chocolatey Coating: Coconut Oil Sugar Cocoa Soy Lecithin (Emulsifier) Vanilla Extract
Claims
- No Artificial Colors
- No Artificial Flavors
340 Calories Per Serving*
| Total Fat | 21 g |
| Saturated Fat | 15 g |
| Cholesterol | 20 mg |
| Sodium | 90 mg |
| Total Carbohydrate | 37 g |
| Dietary Fiber | 1 g |
| Sugars | 31 g |
| Protein | 3 g |
| Vitamin A | 4 % |
| Vitamin C | 0 % |
| Calcium | 10 % |
| Iron | 10 % |
MAGNUM Ice Cream Bars, Double Caramel - 3.38 Ounces
Ingredients
Ice Cream: Milk Cream Sugar Whey Mono and Diglycerides Locust Bean Gum Vanilla Bean Specks Carrageenan Natural Flavor Annatto Extract (Color) Caramel Color Belgian Milk Chocolate Coating: Sugar Chocolate Liquor Cocoa Butter Milk Milk Fat PGPR (Emulsifier) Soy Lecithin (Emulsifier) Natural Flavor Caramel Sauce: Water Sugar Corn Syrup High Fructose Corn Syrup Nonfat Milk Solids Coconut Oil Modified Corn Starch Caramel Color Salt Mono & Diglycerides (Emulsifier) Carrageenan Soybean Oil Sodium Citrate Potassium Sorbate (Used to Protect Quality) Natural Flavor Chocolatey Coating: Coconut Oil Sugar Cocoa Soy Lecithin (Emulsifier) Vanilla Extract
Claims
- No Artificial Colors
- No Artificial Flavors
340 Calories Per Serving*
| Total Fat | 21 g |
| Saturated Fat | 15 g |
| Cholesterol | 20 mg |
| Sodium | 90 mg |
| Total Carbohydrate | 37 g |
| Dietary Fiber | 1 g |
| Sugars | 31 g |
| Protein | 3 g |
| Vitamin A | 4 % |
| Vitamin C | 0 % |
| Calcium | 10 % |
| Iron | 10 % |