Ingredients
Milk, Sugar, Cream, Cocoa Butter, Chocolate, Coffee Extract, Corn Syrup Solids, Less than 2% of: Dextrose, Milk Fat, Mono and Diglycerides, Locust Bean Gum, Guar Gum, Soy Lecithin, Vanilla Extract, PGPR, Carrageenan.
Claims
- No Artificial Colors
- No Artificial Flavors
- No Artificial Preservatives
- Vital Clean
- Only Naturally Sweetened
980 Calories Per Serving*
| Total Fat | 62 g |
| Saturated Fat | 37 g |
| Cholesterol | 85 mg |
| Sodium | 150 mg |
| Total Carbohydrate | 96 g |
| Dietary Fiber | 4 g |
| Protein | 13 g |
| Calcium | 25 % |
| Iron | 35 % |
Magnum
Magnum Ice Cream, Milk Chocolate Mocha - 14.8 Ounces
Sorry, this item is not available in your area.
Let's see if this item is available in your area..
Ingredients
Milk, Sugar, Cream, Cocoa Butter, Chocolate, Coffee Extract, Corn Syrup Solids, Less than 2% of: Dextrose, Milk Fat, Mono and Diglycerides, Locust Bean Gum, Guar Gum, Soy Lecithin, Vanilla Extract, PGPR, Carrageenan.
Claims
- No Artificial Colors
- No Artificial Flavors
- No Artificial Preservatives
- Vital Clean
- Only Naturally Sweetened
980 Calories Per Serving*
| Total Fat | 62 g |
| Saturated Fat | 37 g |
| Cholesterol | 85 mg |
| Sodium | 150 mg |
| Total Carbohydrate | 96 g |
| Dietary Fiber | 4 g |
| Protein | 13 g |
| Calcium | 25 % |
| Iron | 35 % |