Ingredients
Whole Grain Wheat, Sugar, Rice Flour, Canola Oil and/or Partially Hydrogenated Soybean Oil, Fructose, Maltodextrin, Dextrose, Salt, Tricalcium Phosphate, Cinnamon, Soy Lecithin, Trisodium Phosphate, Annatto and Caramel Color, Natural Flavor, Vitamin C (Sodium Ascorbate), Niacin (Niacinamide), Reduced Iron, Zinc (Zinc Oxide), Vitamin A Palmitate, Vitamin B6 (Pyridoxine Hydrochloride), Vitamin B2 (Riboflavin), Vitamin D, Vitamin B1 (Thiamin Mononitrate), Vitamin B12, Folate (Folic Acid), BHT (to Preserve Freshness).
Claims
- Whole Grains
- Pescatarian
180 Calories Per Serving*
| Total Fat | 5 GRM |
| Saturated Fat | 0.5 GRM |
| Polyunsaturated Fat | 1 g |
| Monounsaturated Fat | 1 g |
| Cholesterol | 0 MGM |
| Sodium | 210 MGM |
| Total Carbohydrate | 32 GRM |
| Dietary Fiber | 2 GRM |
| Sugars | 14 GRM |
| Protein | 2 GRM |
| Vitamin A | 15 % |
| Vitamin C | 10 % |
| Calcium | 10 % |
| Iron | 35 % |
Malt O Meal Cereal, Cinnamon Toasters - 17 Ounces
Ingredients
Whole Grain Wheat, Sugar, Rice Flour, Canola Oil and/or Partially Hydrogenated Soybean Oil, Fructose, Maltodextrin, Dextrose, Salt, Tricalcium Phosphate, Cinnamon, Soy Lecithin, Trisodium Phosphate, Annatto and Caramel Color, Natural Flavor, Vitamin C (Sodium Ascorbate), Niacin (Niacinamide), Reduced Iron, Zinc (Zinc Oxide), Vitamin A Palmitate, Vitamin B6 (Pyridoxine Hydrochloride), Vitamin B2 (Riboflavin), Vitamin D, Vitamin B1 (Thiamin Mononitrate), Vitamin B12, Folate (Folic Acid), BHT (to Preserve Freshness).
Claims
- Whole Grains
- Pescatarian
180 Calories Per Serving*
| Total Fat | 5 GRM |
| Saturated Fat | 0.5 GRM |
| Polyunsaturated Fat | 1 g |
| Monounsaturated Fat | 1 g |
| Cholesterol | 0 MGM |
| Sodium | 210 MGM |
| Total Carbohydrate | 32 GRM |
| Dietary Fiber | 2 GRM |
| Sugars | 14 GRM |
| Protein | 2 GRM |
| Vitamin A | 15 % |
| Vitamin C | 10 % |
| Calcium | 10 % |
| Iron | 35 % |