Ingredients
Whole Grain Wheat, Raisins, Wheat Bran, Sugar, Sugar, Corn Syrup, Contains 2% or Less of: Malt Extract, Molasses, Salt, Annatto (for Color). Vitamins & Minerals: Vitamin B1 (Thiamin Mononitrate), Vitamin B2 (Riboflavin), Niacin (Niacinamide), Vitamin B6 (Pyridoxine Hydrochloride), Folic Acid, Vitamin B12, Vitamin A Palmitate, Vitamin D, Reduced Iron, Zinc (Zinc Oxide).
Claims
- Vital Clean
- Whole Grains
- Pescatarian
- Kosher
190 Calories Per Serving*
| Total Fat | 1 GRM |
| Saturated Fat | 0 GRM |
| Polyunsaturated Fat | 0.5 g |
| Monounsaturated Fat | 0 g |
| Cholesterol | 0 MGM |
| Sodium | 200 MGM |
| Total Carbohydrate | 46 GRM |
| Dietary Fiber | 8 GRM |
| Sugars | 16 GRM |
| Protein | 5 GRM |
| Vitamin A | 35 % |
| Vitamin C | 0 % |
| Calcium | 0 % |
| Iron | 90 % |
Malt O Meal
Malt O Meal Cereal, Raisin Bran - 27.4 Ounces
Net Wt 1.75 lb
Sorry, this item is not available in your area.
Let's see if this item is available in your area..
Ingredients
Whole Grain Wheat, Raisins, Wheat Bran, Sugar, Sugar, Corn Syrup, Contains 2% or Less of: Malt Extract, Molasses, Salt, Annatto (for Color). Vitamins & Minerals: Vitamin B1 (Thiamin Mononitrate), Vitamin B2 (Riboflavin), Niacin (Niacinamide), Vitamin B6 (Pyridoxine Hydrochloride), Folic Acid, Vitamin B12, Vitamin A Palmitate, Vitamin D, Reduced Iron, Zinc (Zinc Oxide).
Claims
- Vital Clean
- Whole Grains
- Pescatarian
- Kosher
190 Calories Per Serving*
| Total Fat | 1 GRM |
| Saturated Fat | 0 GRM |
| Polyunsaturated Fat | 0.5 g |
| Monounsaturated Fat | 0 g |
| Cholesterol | 0 MGM |
| Sodium | 200 MGM |
| Total Carbohydrate | 46 GRM |
| Dietary Fiber | 8 GRM |
| Sugars | 16 GRM |
| Protein | 5 GRM |
| Vitamin A | 35 % |
| Vitamin C | 0 % |
| Calcium | 0 % |
| Iron | 90 % |