Ingredients
Organic Extra Virgin Olive Oil (99.5%) Chili Natural Flavor Organic Spices
Claims
- Organic
- Vegan
- Vegetarian
- No Artificial Colors
- No Artificial Flavors
- No Artificial Preservatives
- Vital Clean
- Unsweetened
- Paleo
- Plant Based
- FODMAP
- Keto
- Whole Thirty Friendly
- Pescatarian
120 Calories Per Serving*
| Total Fat | 14 GRM |
| Saturated Fat | 2 GRM |
| Polyunsaturated Fat | 1.5 g |
| Monounsaturated Fat | 10 g |
| Cholesterol | 0 MGM |
| Sodium | 0 MGM |
| Total Carbohydrate | 0 GRM |
| Protein | 0 GRM |
Certified Organic
Mantova
Mantova Olive Oil, Extra Virgin, Organic, with Chili - 8.5 Fluid Ounces
Net Wt 1.03 lb
Sorry, this item is not available in your area.
Let's see if this item is available in your area..
Ingredients
Organic Extra Virgin Olive Oil (99.5%) Chili Natural Flavor Organic Spices
Claims
- Organic
- Vegan
- Vegetarian
- No Artificial Colors
- No Artificial Flavors
- No Artificial Preservatives
- Vital Clean
- Unsweetened
- Paleo
- Plant Based
- FODMAP
- Keto
- Whole Thirty Friendly
- Pescatarian
120 Calories Per Serving*
| Total Fat | 14 GRM |
| Saturated Fat | 2 GRM |
| Polyunsaturated Fat | 1.5 g |
| Monounsaturated Fat | 10 g |
| Cholesterol | 0 MGM |
| Sodium | 0 MGM |
| Total Carbohydrate | 0 GRM |
| Protein | 0 GRM |