Ingredients
Pure Filtered Water, Concentrated Orange Juice, less than 2% of: Calcium Phosphate* and Calcium Lactate* (Calcium Sources), Vitamin C (Ascorbic Acid*), Vitamin E (Alpha-Tocopheryl Acetate*), Beta Carotene*, Vitamin D3* Thiamine Mononitrate*. *Ingredients Not Found In Regular Orange Juice.
Claims
- Vegetarian
- No Artificial Colors
- No Artificial Flavors
- No Artificial Preservatives
- Vital Clean
- Only Naturally Sweetened
- Paleo
- Whole Thirty Friendly
- Pescatarian
90 Calories Per Serving*
| Total Fat | 0 g |
| Sodium | 15 mg |
| Total Carbohydrate | 20 g |
| Sugars | 18 g |
| Protein | 1 g |
| Vitamin A | 15 % |
| Vitamin C | 100 % |
| Calcium | 30 % |
Minute Maid
Minute Maid Kids+ 100% Orange Juice Boxes Pulp Free
Net Wt 4.38 LB
Sorry, this item is not available in your area.
Let's see if this item is available in your area..
Ingredients
Pure Filtered Water, Concentrated Orange Juice, less than 2% of: Calcium Phosphate* and Calcium Lactate* (Calcium Sources), Vitamin C (Ascorbic Acid*), Vitamin E (Alpha-Tocopheryl Acetate*), Beta Carotene*, Vitamin D3* Thiamine Mononitrate*. *Ingredients Not Found In Regular Orange Juice.
Claims
- Vegetarian
- No Artificial Colors
- No Artificial Flavors
- No Artificial Preservatives
- Vital Clean
- Only Naturally Sweetened
- Paleo
- Whole Thirty Friendly
- Pescatarian
90 Calories Per Serving*
| Total Fat | 0 g |
| Sodium | 15 mg |
| Total Carbohydrate | 20 g |
| Sugars | 18 g |
| Protein | 1 g |
| Vitamin A | 15 % |
| Vitamin C | 100 % |
| Calcium | 30 % |