Ingredients
Ice Cream: Cream, Skim Milk, Water, Sugar, Corn Syrup, Nonfat Dry Milk, Artificial Flavor, Red Beans, Stabilizer [Mono and Diglycerides, Guar Gum, Cellulose Gum], Beet Juice and Caramel [for Color]. Coating: Sugar, Rice Flour, Water, Pasteurized Egg Whites, Corn Syrup, Wheat Flour, Beet Juice and Caramel [for Color].
210 Calories Per Serving*
| Total Fat | 7 g |
| Saturated Fat | 4.5 g |
| Cholesterol | 20 mg |
| Sodium | 45 mg |
| Total Carbohydrate | 37 g |
| Dietary Fiber | 0 g |
| Sugars | 26 g |
| Protein | 3 g |
| Vitamin A | 4 % |
| Vitamin C | 0 % |
| Calcium | 8 % |
| Iron | 0 % |
Mochi
Mochi Mochi Ice Cream, Red Bean - 6 Each
Sorry, this item is not available in your area.
Let's see if this item is available in your area..
Ingredients
Ice Cream: Cream, Skim Milk, Water, Sugar, Corn Syrup, Nonfat Dry Milk, Artificial Flavor, Red Beans, Stabilizer [Mono and Diglycerides, Guar Gum, Cellulose Gum], Beet Juice and Caramel [for Color]. Coating: Sugar, Rice Flour, Water, Pasteurized Egg Whites, Corn Syrup, Wheat Flour, Beet Juice and Caramel [for Color].
210 Calories Per Serving*
| Total Fat | 7 g |
| Saturated Fat | 4.5 g |
| Cholesterol | 20 mg |
| Sodium | 45 mg |
| Total Carbohydrate | 37 g |
| Dietary Fiber | 0 g |
| Sugars | 26 g |
| Protein | 3 g |
| Vitamin A | 4 % |
| Vitamin C | 0 % |
| Calcium | 8 % |
| Iron | 0 % |