Ingredients
Extra Virgin Olive Oil 97.7%, Chili 1%, Chili Natural Aroma 1%, Garlic Natural Aroma 0,3%.
Claims
- Vegan
- Vegetarian
- No Artificial Colors
- No Artificial Flavors
- No Artificial Preservatives
- Vital Clean
- Unsweetened
- Paleo
- Plant Based
- Keto
- Whole Thirty Friendly
- Pescatarian
120 Calories Per Serving*
| Total Fat | 14 GRM |
| Saturated Fat | 2 GRM |
| Polyunsaturated Fat | 2 g |
| Monounsaturated Fat | 10 g |
| Cholesterol | 0 MGM |
| Sodium | 0 MGM |
| Total Carbohydrate | 0 GRM |
| Protein | 0 GRM |
Monini
Monini Extra Virgin Garlic & Chili Flavored Olive Oil - 250 Milliliters
Net Wt 1.03 lb
Sorry, this item is not available in your area.
Let's see if this item is available in your area..
Ingredients
Extra Virgin Olive Oil 97.7%, Chili 1%, Chili Natural Aroma 1%, Garlic Natural Aroma 0,3%.
Claims
- Vegan
- Vegetarian
- No Artificial Colors
- No Artificial Flavors
- No Artificial Preservatives
- Vital Clean
- Unsweetened
- Paleo
- Plant Based
- Keto
- Whole Thirty Friendly
- Pescatarian
120 Calories Per Serving*
| Total Fat | 14 GRM |
| Saturated Fat | 2 GRM |
| Polyunsaturated Fat | 2 g |
| Monounsaturated Fat | 10 g |
| Cholesterol | 0 MGM |
| Sodium | 0 MGM |
| Total Carbohydrate | 0 GRM |
| Protein | 0 GRM |