Ingredients
Enriched Bleached Wheat Flour (Flour, Malted Barley Flour, Niacin, Reduced Iron, Thiamin Mononitrate, Riboflavin, Folic Acid), Water, Sugar, Palm Oil, Sugar, Corn Syrup, Yeast, Contains 2% or Less of Each of the Following: Dextrose, Mono- and Diglycerides, Modified Cornstarch, Cocoa (Natural and Processed with Alkali), Leavening (Sodium Acid Pyrophosphate, Sodium Bicarbonate), Salt, Soy Flour, Soy Lecithin, Calcium Carbonate, Extracts of Annatto and Turmeric, Xanthan Gum, Dried Honey, Soybean Oil, DATEM, Guar Gum, Glucono Delta Lactone, Agar, Sodium Stearoyl Lactylate, Titanium Dioxide (Color), Citric Acid, Algin, Artificial Flavor, Polyglycerol Esters of Fatty Acids, Chocolate Liquor, Calcium Sulfate, FD&C Yellow 5, FD&C Yellow 6, Calcium Iodate, Preserved with Sodium Propionate, Calcium Propionate, Potassium Sorbate, Sodium Benzoate, and Sorbic Acid.
Claims
- Kosher
460 Calories Per Serving*
| Total Fat | 25 GRM |
| Saturated Fat | 7 GRM |
| Polyunsaturated Fat | 3 g |
| Monounsaturated Fat | 11 g |
| Cholesterol | 0 MGM |
| Sodium | 380 MGM |
| Total Carbohydrate | 52 GRM |
| Dietary Fiber | 1 GRM |
| Sugars | 25 GRM |
| Protein | 5 GRM |
| Vitamin A | 0 % |
| Vitamin C | 0 % |
| Calcium | 8 % |
| Iron | 10 % |
Mrs. Freshley's CRMY CURL HNY BUN 4 OZ - 4 Ounces
Ingredients
Enriched Bleached Wheat Flour (Flour, Malted Barley Flour, Niacin, Reduced Iron, Thiamin Mononitrate, Riboflavin, Folic Acid), Water, Sugar, Palm Oil, Sugar, Corn Syrup, Yeast, Contains 2% or Less of Each of the Following: Dextrose, Mono- and Diglycerides, Modified Cornstarch, Cocoa (Natural and Processed with Alkali), Leavening (Sodium Acid Pyrophosphate, Sodium Bicarbonate), Salt, Soy Flour, Soy Lecithin, Calcium Carbonate, Extracts of Annatto and Turmeric, Xanthan Gum, Dried Honey, Soybean Oil, DATEM, Guar Gum, Glucono Delta Lactone, Agar, Sodium Stearoyl Lactylate, Titanium Dioxide (Color), Citric Acid, Algin, Artificial Flavor, Polyglycerol Esters of Fatty Acids, Chocolate Liquor, Calcium Sulfate, FD&C Yellow 5, FD&C Yellow 6, Calcium Iodate, Preserved with Sodium Propionate, Calcium Propionate, Potassium Sorbate, Sodium Benzoate, and Sorbic Acid.
Claims
- Kosher
460 Calories Per Serving*
| Total Fat | 25 GRM |
| Saturated Fat | 7 GRM |
| Polyunsaturated Fat | 3 g |
| Monounsaturated Fat | 11 g |
| Cholesterol | 0 MGM |
| Sodium | 380 MGM |
| Total Carbohydrate | 52 GRM |
| Dietary Fiber | 1 GRM |
| Sugars | 25 GRM |
| Protein | 5 GRM |
| Vitamin A | 0 % |
| Vitamin C | 0 % |
| Calcium | 8 % |
| Iron | 10 % |