Ingredients
Filling: Berries (Strawberries, Blackberries, Blueberries, Raspberries), Water, Sugar, Apples, Modified Food Starch, Corn Syrup, Salt, Xanthan Gum. Crust: Wheat Flour, Shortening Butter Blend (Palm Oil, Butter [Cream, Salt]), Palm Oil, Water, Soybean Oil, Salt, Dextrose, Yeast, Mono- and Diglycerides, Apple Juice Concentrate.
Claims
- No Artificial Colors
- No Artificial Flavors
- No Artificial Preservatives
- Vital Clean
- Only Naturally Sweetened
330 Calories Per Serving*
| Total Fat | 17 g |
| Saturated Fat | 8 g |
| Polyunsaturated Fat | 2.5 g |
| Monounsaturated Fat | 6 g |
| Cholesterol | 5 mg |
| Sodium | 350 mg |
| Total Carbohydrate | 42 g |
| Dietary Fiber | 2 g |
| Sugars | 16 g |
| Protein | 3 g |
| Vitamin A | 2 % |
| Vitamin C | 15 % |
| Calcium | 0 % |
| Iron | 2 % |
Mrs Smiths
Mrs Smiths Pie, Very Berry - 35 Ounces
Net Wt 2.48 lb
Sorry, this item is not available in your area.
Let's see if this item is available in your area..
Ingredients
Filling: Berries (Strawberries, Blackberries, Blueberries, Raspberries), Water, Sugar, Apples, Modified Food Starch, Corn Syrup, Salt, Xanthan Gum. Crust: Wheat Flour, Shortening Butter Blend (Palm Oil, Butter [Cream, Salt]), Palm Oil, Water, Soybean Oil, Salt, Dextrose, Yeast, Mono- and Diglycerides, Apple Juice Concentrate.
Claims
- No Artificial Colors
- No Artificial Flavors
- No Artificial Preservatives
- Vital Clean
- Only Naturally Sweetened
330 Calories Per Serving*
| Total Fat | 17 g |
| Saturated Fat | 8 g |
| Polyunsaturated Fat | 2.5 g |
| Monounsaturated Fat | 6 g |
| Cholesterol | 5 mg |
| Sodium | 350 mg |
| Total Carbohydrate | 42 g |
| Dietary Fiber | 2 g |
| Sugars | 16 g |
| Protein | 3 g |
| Vitamin A | 2 % |
| Vitamin C | 15 % |
| Calcium | 0 % |
| Iron | 2 % |