Ingredients
Noodles (2.82 oz): Wheat Flour, Palm Oil, Salt, Calcium Carbonate, Sodium Carbonate, Potassium Carbonate, Sodium Metaphosphate, Vitamin E and Sodium Tripolyphosphate. Dry Seasoning (0.29 oz): Salt, Monosodium Glutamate, Fish Extract (Bonito, Sardine, and Mackerel), Sugar, Dried Bonito Powder, Hydrolyzed Protein (Soybean, Bonito, Mackerel, Tuna, Sardine, and Salmon), Green Onions, Seaweed Extract, Soy Sauce (Water, Soybean, Wheat and Salt), Spices, Disodium Inosinate, Caramel Color, Disodium Succinate, Rapeseed Oil and Natural Flavor. Chili Powder: (0.01 oz): Orange Peel, Red Chili, Sesame Seeds, Dried Lave and Pepper.
Claims
- No Artificial Colors
- No Artificial Flavors
- No Artificial Preservatives
| Total Fat | 14 g |
| Saturated Fat | 8 g |
| Cholesterol | 0 mg |
| Sodium | 2200 mg |
| Total Carbohydrate | 54 g |
| Dietary Fiber | 2 g |
| Sugars | 1 g |
| Protein | 0 g |
| Vitamin A | 0 % |
| Calcium | 20 % |
| Iron | 4 % |
Myojo Okinawa Soba - 5 Count
Ingredients
Noodles (2.82 oz): Wheat Flour, Palm Oil, Salt, Calcium Carbonate, Sodium Carbonate, Potassium Carbonate, Sodium Metaphosphate, Vitamin E and Sodium Tripolyphosphate. Dry Seasoning (0.29 oz): Salt, Monosodium Glutamate, Fish Extract (Bonito, Sardine, and Mackerel), Sugar, Dried Bonito Powder, Hydrolyzed Protein (Soybean, Bonito, Mackerel, Tuna, Sardine, and Salmon), Green Onions, Seaweed Extract, Soy Sauce (Water, Soybean, Wheat and Salt), Spices, Disodium Inosinate, Caramel Color, Disodium Succinate, Rapeseed Oil and Natural Flavor. Chili Powder: (0.01 oz): Orange Peel, Red Chili, Sesame Seeds, Dried Lave and Pepper.
Claims
- No Artificial Colors
- No Artificial Flavors
- No Artificial Preservatives
| Total Fat | 14 g |
| Saturated Fat | 8 g |
| Cholesterol | 0 mg |
| Sodium | 2200 mg |
| Total Carbohydrate | 54 g |
| Dietary Fiber | 2 g |
| Sugars | 1 g |
| Protein | 0 g |
| Vitamin A | 0 % |
| Calcium | 20 % |
| Iron | 4 % |