Ingredients
Brown Rice Pasta (Whole Grain Brown Rice, Rice Bran, Water) Salt Tomato Powder Paprika Onion Garlic Oregano Ground Red Pepper and Cumin
Claims
- Dairy Free
- Egg Free
- Gluten Free
- Peanut Free
- Vegan
220 Calories Per Serving*
| Total Fat | 1.5 g |
| Saturated Fat | 0 g |
| Cholesterol | 0 mg |
| Sodium | 440 mg |
| Total Carbohydrate | 46 g |
| Dietary Fiber | 3 g |
| Sugars | 0 g |
| Protein | 5 g |
| Vitamin A | 10 % |
| Vitamin C | 2 % |
| Calcium | 2 % |
| Iron | 6 % |
Namaste Foods
Namaste Foods Pasta Dinner, Gluten Free, Taco - 8.75 Ounces
Net Wt 0 lb
Sorry, this item is not available in your area.
Let's see if this item is available in your area..
Ingredients
Brown Rice Pasta (Whole Grain Brown Rice, Rice Bran, Water) Salt Tomato Powder Paprika Onion Garlic Oregano Ground Red Pepper and Cumin
Claims
- Dairy Free
- Egg Free
- Gluten Free
- Peanut Free
- Vegan
220 Calories Per Serving*
| Total Fat | 1.5 g |
| Saturated Fat | 0 g |
| Cholesterol | 0 mg |
| Sodium | 440 mg |
| Total Carbohydrate | 46 g |
| Dietary Fiber | 3 g |
| Sugars | 0 g |
| Protein | 5 g |
| Vitamin A | 10 % |
| Vitamin C | 2 % |
| Calcium | 2 % |
| Iron | 6 % |