Ingredients
Sweet Brown Rice Flour Tapioca Starch Arrowroot Powder Rice Milk Powder Cream of Tartar Baking Soda Salt and Ground Vanilla Bean
Claims
- Dairy Free
- Egg Free
- Gluten Free
- Peanut Free
- Vegan
- Wheat Free
- Non GMO
- No Artificial Colors
- No Artificial Flavors
- No Artificial Preservatives
- Vital Clean
- Unsweetened
- Plant Based
- FODMAP
- Pescatarian
- Kosher
- Crustacean Free
- Fish Free
- Sesame Free
- Hellfish Free
- Soy Free
140 Calories Per Serving*
| Total Fat | 0 GRM |
| Saturated Fat | 0 g |
| Cholesterol | 0 mg |
| Sodium | 290 MGM |
| Total Carbohydrate | 35 GRM |
| Dietary Fiber | 1 g |
| Sugars | 1 GRM |
| Protein | 2 GRM |
| Vitamin A | 2 % |
| Vitamin C | 4 % |
| Calcium | 0 % |
| Iron | 0 % |
Namaste
Namaste Waffle & Pancake Mix, Gluten Free - 21 Ounces
Net Wt 1.46 lb
Sorry, this item is not available in your area.
Let's see if this item is available in your area..
Ingredients
Sweet Brown Rice Flour Tapioca Starch Arrowroot Powder Rice Milk Powder Cream of Tartar Baking Soda Salt and Ground Vanilla Bean
Claims
- Dairy Free
- Egg Free
- Gluten Free
- Peanut Free
- Vegan
- Wheat Free
- Non GMO
- No Artificial Colors
- No Artificial Flavors
- No Artificial Preservatives
- Vital Clean
- Unsweetened
- Plant Based
- FODMAP
- Pescatarian
- Kosher
- Crustacean Free
- Fish Free
- Sesame Free
- Hellfish Free
- Soy Free
140 Calories Per Serving*
| Total Fat | 0 GRM |
| Saturated Fat | 0 g |
| Cholesterol | 0 mg |
| Sodium | 290 MGM |
| Total Carbohydrate | 35 GRM |
| Dietary Fiber | 1 g |
| Sugars | 1 GRM |
| Protein | 2 GRM |
| Vitamin A | 2 % |
| Vitamin C | 4 % |
| Calcium | 0 % |
| Iron | 0 % |