Ingredients
Organic Diced Tomatoes, Organic Onion, Organic Tomatillos, Organic Apple Cider Vinegar, Organic Poblano Peppers, Organic Red and Green Jalapeno Peppers, Organic Cilantro, Sea Salt, Organic Garlic, Organic Cumin, Natural Flavor, Organic Parsley.
Claims
- Organic
- Vegan
- Vegetarian
- No Artificial Colors
- No Artificial Flavors
- No Artificial Preservatives
- Vital Clean
- Unsweetened
- Super Foods Core
- Paleo
- Plant Based
- Keto
- Whole Thirty Friendly
- Pescatarian
15 Calories Per Serving*
| Total Fat | 0 g |
| Saturated Fat | 0 g |
| Cholesterol | 0 mg |
| Sodium | 130 mg |
| Total Carbohydrate | 3 g |
| Dietary Fiber | 1 g |
| Protein | 0 g |
| Calcium | 2 % |
| Iron | 0 % |
Certified Organic
Newmans Own Organics
Newmans Own Organics Salsa, Medium - 16oz
Sorry, this item is not available in your area.
Let's see if this item is available in your area..
Ingredients
Organic Diced Tomatoes, Organic Onion, Organic Tomatillos, Organic Apple Cider Vinegar, Organic Poblano Peppers, Organic Red and Green Jalapeno Peppers, Organic Cilantro, Sea Salt, Organic Garlic, Organic Cumin, Natural Flavor, Organic Parsley.
Claims
- Organic
- Vegan
- Vegetarian
- No Artificial Colors
- No Artificial Flavors
- No Artificial Preservatives
- Vital Clean
- Unsweetened
- Super Foods Core
- Paleo
- Plant Based
- Keto
- Whole Thirty Friendly
- Pescatarian
15 Calories Per Serving*
| Total Fat | 0 g |
| Saturated Fat | 0 g |
| Cholesterol | 0 mg |
| Sodium | 130 mg |
| Total Carbohydrate | 3 g |
| Dietary Fiber | 1 g |
| Protein | 0 g |
| Calcium | 2 % |
| Iron | 0 % |