Ingredients
Medium Grain Brown Rice, Brown Sweet Rice, Red Rice, Buckwheat Groats, Quinoa, Black Rice, Millet.
Claims
- Vegan
- Vegetarian
- Non GMO
- No Artificial Colors
- No Artificial Flavors
- No Artificial Preservatives
- Vital Clean
- Unsweetened
- Ancient Grains
- Super Foods Core
- Whole Grains
- Plant Based
- FODMAP
- Pescatarian
180 Calories Per Serving*
| Total Fat | 1.5 g |
| Saturated Fat | 0 g |
| Cholesterol | 0 mg |
| Sodium | 0 mg |
| Total Carbohydrate | 37 g |
| Dietary Fiber | 2 g |
| Protein | 5 g |
| Calcium | 0 % |
| Iron | 10 % |
Nishiki
Nishiki Seven Grains Mix, Premium Multi Grain - 32oz
Net Wt 2.01 lb
Sorry, this item is not available in your area.
Let's see if this item is available in your area..
Ingredients
Medium Grain Brown Rice, Brown Sweet Rice, Red Rice, Buckwheat Groats, Quinoa, Black Rice, Millet.
Claims
- Vegan
- Vegetarian
- Non GMO
- No Artificial Colors
- No Artificial Flavors
- No Artificial Preservatives
- Vital Clean
- Unsweetened
- Ancient Grains
- Super Foods Core
- Whole Grains
- Plant Based
- FODMAP
- Pescatarian
180 Calories Per Serving*
| Total Fat | 1.5 g |
| Saturated Fat | 0 g |
| Cholesterol | 0 mg |
| Sodium | 0 mg |
| Total Carbohydrate | 37 g |
| Dietary Fiber | 2 g |
| Protein | 5 g |
| Calcium | 0 % |
| Iron | 10 % |